ŁKS Łódź - Odra Opole ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?...

ŁKS Łódź - Odra Opole ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Przerwać koszmarną serię

Fortuna 1 Liga, 18. kolejka
2021-02-27 12:40

ŁKS Łódź

2

Odra Opole

1

• Mateusz Kuchta znalazł się w polu karnym ŁKS-u i nawet zgrał głową do Tomasa Mikinicia, ale ten nie zdołał uderzyć.

Piłka wybita i w tym momencie sędzia Tomasz Marciniak gwiżdże po raz ostatni! ŁKS pokonuje Odrę Opole 2:1

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Jana Sobocińskiego! Za faul taktyczny.

• Łodzianie grają na utrzymanie i czekają na ostatni gwizdek sędziego.

• Składna akcja łodzian na lewej stronie. Dośrodkowanie Tomasza Nawotki zostało zablokowane przez Mateusza Kamińskiego. Rzut rożny.

• Tomasz Marciniak dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Tomasz Nawotka ruszył sam na bramkę Odry! Jego strzał z okolicy narożnika pola bramkowego został zablokowany przez Mateusza Kamińskiego wślizgiem!

• Odra próbuje, ale nie jest w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego ŁKS-u.

• Tomasz Nawotka zmienia Mikkela Rygaarda.

• Jakub Tosik zmienia Maksymiliana Rozwandowicza.

• Michał Surzyn zastępuje Rafała Niziołka.

• Adrian Klimczak podłączył się do akcji ofensywnej. Zagrywa płasko na bliższy słupek do Ricardinho, który chciał "raboną" skierować piłkę w stronę bramki! Ta wpadła do "koszyczka" Mateusza Kuchty.

• Żółtą kartką upomniany Jan Sobociński.

• ... a za Łukasza Sekulskiego pojawia się debiutant - Ricardinho.

• Dwie zmiany w ŁKS-ie - Piotr Gryszkiewicz zmienia Piotra Janczukowicza...

• Kacper Tabiś faulowany przez Adriana Klimczaka. Rzut wolny dla gości ok. 30 metrów od bramki Arkadiusza Malarza.

• Atak gospodarzy prawą ą przynosi aut na wysokości "szesnastki" Odry. Po dalekim wyrzucie Michał Trąbka nie zdołał opanować piłki.

• ... a w miejsce Arkadiusza Piecha pojawia się Dawid Czapliński.

• Podwójna zmiana w Odrze - Tomas Mikinić w miejsce Krzysztofa Janusa...

• Krzysztof Janus zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów. Piłka poleciała w środek bramki, gdzie czekał na nią z "koszyczkiem" Arkadiusz Malarz.

• Do drugiej linii cofnął się Łukasz Sekulski, by pomóc kolegom wyjść spod pressingu. Efekt był połowiczny - dostał piłkę na wysokości linii środkowej, gdzie sfaulował go Piotr Żemło. Powinien on bardziej uważać, gdyż ma już na koncie żółtą kartkę...

• Maciej Wolski urwał się prawą stroną i podaje w pole karne do Łukasza Sekulskiego. Sytuację wybiciem na uwolnienie wyjaśnia... Arkadiusz Piech.

• "Stempel" Maksymiliana Rozwandowicza na nodze Rafała Niziołka. Odczuł to pomocnik Odry; kartki nie ma.

• Dawid Kort zmienia Adama Żaka.

• Carlos Moros Garcia, dla uspokojenia gry, podaje do Arkadiusza Malarza. Ten wypuścił sobie piłkę i dobiegł do niego Arkadiusz Piech. Po przebitce piłka znalazła się pod nogami Konrada Nowaka, który uderza z kilku metrów do "pustaka"!

• ODRA ŁAPIE KONTAKT! GOL KONRADA NOWAKA!!!

• Żółtą kartką upomniany Piotr Janczukowicz za pociąganie rywala za koszulkę.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Konrada Matuszewskiego na prawą stronę pola karnego do wbiegającego Kacpra Tabisia, ale uprzedził go Adrian Klimczak.

• Przerwa w grze. Łukasz Sekulski ucierpiał w starciu z Rafałem Niziołkiem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Krzysztof Janus z rzutu wolnego zagrywa w pole karne do Mateusza Kamińskiego. Pomysł dobry, zagranie też, ale adresat był skutecznie przyblokowany przez obrońcę ŁKS-u. Arkadiusz Malarz wznawia grę z "piątki".

• Michał Trąbka zmienia Pirulo.

• Pirulo trafia w mur, a odbita piłka znajduje się pod nogami Mikkela Rygaarda. Jego zagranie w pole karne nie znajduje adresata.

• Piotr Żemło ukarany żółtą kartką za faul. Do bramki Odry ok. 25 metrów.

• Strzał Adama Żaka piętką z pola karnego został zablokowany, podobnie jak próba Piotra Żemły.

• Z przytupem do drugiej połowy podeszli piłkarze Odry. Wywalczyli rzut wolny z lewej strony, który jednak nie przyniósł zagrożenia pod bramką Arkadiusza Malarza.

• Nie wyszło z prawej, to z lewej centrował Konrad Matuszewski. Piłka minęła Macieja Wolskiego, ale przed linią boczną pola bramkowego trafił w Maksymiliana Rozwandowicza.

• Adrian Klimczak traci piłkę przed swoim polem karnym na rzecz Kacpra Tabisia. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Odra zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu ŁKS - Odra Opole w 18. kolejce 1. Ligi. Gospodarze prowadzą 2:0.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1'Po doliczeniu jednej minuty sędzia Tomasz Marciniak zaprasza obie drużyny na przerwę. ŁKS pewnie i zasłużenie prowadzi z Odrą po bramkach Piotra Janczukowicza i Łukasza Sekulskiego, którego trafienie może spokojnie kandydować do miana bramki kolejki.

• Pirulo urwał się prawą stroną i centruje w pole karne. Mateusz Kuchta piąstkuje piłkę na lewą stronę "szesnastki", skąd uderzenie z woleja Jana Sobocińskiego wychodzi za linię końcową. Był rykoszet, zatem korner dla piłkarzy Wojciecha Stawowego.

• Krzysztof Janus faulowany na lewej stronie przez Macieja Wolskiego. Po dośrodkowaniu Arkadiusz Piecha złożył się do strzału głową, ale uczynił to zbyt lekko, by pokonać Arkadiusza Malarza.

• Kacper Tabiś również przez moment za linią boczną po starciu z Piotrem Janczukowiczem. Po chwili zarówno on, jak i Antonio Dominguez, wrócili do gry.

• Przerwa w grze. Opatrywany przez sztab medyczny Antonio Dominguez, który ucierpiał w starciu z Piotrem Żemłą. Wydaje się, że Hiszpan może grać, ale na moment opuści plac gry.

• Antonio Dominguez chciał fałszem zagrać w pole karne do Łukasza Sekulskiego. Na linii zagrania znalazł się Mateusz Kamiński, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Krzysztofowi Janusowi nie udało się przyjąć piłki w polu karnym. Wybił ją na uwolnienie Jan Sobociński, ale po kilkunastu sekundach Konrad Matuszewski centruje przed bramkę, gdzie pewnie interweniuje Arkadiusz Malarz.

• W odpowiedzi wyborną okazję miał Mikkel Rygaard! Bez trudu ograł w polu karnym rywala na "zamach", po czym kropnął w stronę bliższego słupka, skąd pewnie piąstkuje Mateusz Kuchta!

• Dobre dośrodkowanie Konrada Matuszewskiego z lewej strony na dalszy słupek. Adam Żak wygrywa pojedynek o górną piłkę z Adrianem Klimczakiem, ale główkuje tuż obok prawego słupka!

• Jan Sobociński zagrywa prostą górną piłkę w pole karne. Łapie ją Mateusz Kuchta.

• Konrad Nowak osaczony przez trzech rywali traci piłkę. Maksymilian Rozwandowicz podaje mocno w stronę bramki do Arkadiusza Malarza, który zdołał ją wybić zanim doturlała się do linii bramkowej

• To powinien być gol kontaktowy dla Odry! Po "wielbłądzie" Jana Sobociśkiego wyborną okazję miał Adam Żak, którego strzał odbija Arkadiusz Malarz!!!

• A teraz idealnie w tempo do wbiegającego w pole karne Macieja Wolskiego zagrał Antonio Dominguez! Pierwszy z wymienionych zgrywa piłkę przed bramkę w poszukiwaniu Łukasza Sekulskiego, który trochę zaspał!!

• Anemiczne dośrodkowanie Krzysztofa Janusa w pole karne zapoczątkowało kontrę ŁKS-u! Wypuszczony prostopadłym podaniem został Pirulo, ale szybszy od niego był obrońca Odry, który za lekko podaje bramkarza. Mateusz Kuchta zdołał wybić.

• Prosta strata Antonio Domingueza na skrzydle na rzecz Krzysztofa Janusa. Hiszpan "naprawił" swój błąd faulem.

• Pierwsza próba została zablokowana przez Piotra Żemłę, ale dobitka... palce lizać! Po podaniu Macieja Wolskiego przyjął piłkę w "szesnastce", popatrzył, po czym przymierzył idealnie w okienko! Piłka wpadła do siatki ocierając się o lewy (dalszy) słupek! Mateusz Kuchta był bezradny!

• ŁUKASZ SEKULSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Naciskany Mateusz Kamiński wybija piłkę na połowę łodzian. Górna piłka była poza zasięgiem Arkadiusza Piecha.

• Laga Rafała Niziołka do Krzysztofa Janusa. Ten pozostał w blokach, spodziewając się podania do nogi.

• Antonio Dominguez chciał od razu podać na wolne pole do Łukasza Sekulskiego. Ten czekał na piłkę na linii 16. metra, co wykorzystał Piotr Żemło.

• Konrad Matuszewski traci piłkę na lewej stronie na rzecz Pirulo i gospodarze już zbierali się do wyprowadzenia kontry. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia pomocnika ŁKS-u.

• Adam Żak w roli lewoskrzydłowego zagrywa płasko w pole karne wprost do... Carlosa Morosa Gracii.

• Kaprowi Tabisiowi nie udało się ruszyć prawą stroną.

• Pirulo w roli lewoskrzydłowego chciał sprytnie z ruletą zgubić Mateusza Kamińskiego. Ten na to nie pozwolił, lecz - zdaniem sędziego - faulował.

• Składny atak Odry lewą stroną zakończony dośrodkowaniem w pole karne. Krzysztof Janus przegrał jednak pojedynek powietrzny.

• Przyjezdni chcieli szybko wyrównać, ale akcję przerywa gwizdek sędziego. W kole środkowym faulowany był Maciej Wolski.

• Pirulo prostopadłym podaniem uruchomił na prawej stronie Macieja Wolskiego, który zagrywa płasko w pole karne do Mikkela Rygaarda. Ten niepilnowany trafia w lewy słupek, ale dobitka Piotra Janczukowicza z bliska była już skuteczna!

• ŁKS NA PROWADZENIU! STRZELCEM PIOTR JANCZUKOWICZ!!!

• W odpowiedzi próbował Arkadiusz Piech. Posłał piłkę z pola karnego obok dalszego (prawego) słupka, lecz nie od tej strony, od której by chciał.

• Po chwili Mikkel Rygaard podaje w pole karne do wbiegającego w pole karne Adriana Klimczaka. Ten złożył się do nożyc, by posłać piłkę obok bramki.

• Mikkel Rygaard podaje w okolice prawego narożnika pola karnego do Pirulo. Ten podciągnął kilka metrów i uderzył płasko w stronę dalszego rogu, ale Mateusz Kuchta nie dał się zaskoczyć.

• Dalekie zagranie Jana Sobocińskiego na wolne pole do Łukasza Sekulskiego. Piłka miała spaść przed "szesnastkę", ale przechwycił ja Mateusz Kamiński.

• Na gwizdek Tomasza Marciniaka spotkanie zaczynają gospodarze!

• W rundzie jesiennej ŁKS wygrał w Opolu aż 4:0. Bramki strzelili Trąbka (6'), Samu Corral (43'), Pirulo (71') i Sekulski (91').

Jak będzie dzisiaj?

• Sonda: kto dzisiaj wygra? A może będzie remis?

• ŁKS Łódź - bilans gry u siebie w tym sezonie - 8 spotkań, 5 wygranych, 1 remis, 2 porażki (z rzędu), bilans bramek 22:13. 7. miejsce w tej klasyfikacji
    • Odra Opole - bilans gry na wyjeździe w tym sezonie - 8 spotkań, 4 wygrane, 1 remis, 3 porażki, bilans bramek 11:11, 5. miejsce w tej klasyfikacji
  • Skład Odry

Rezerwowi: Błażej Sapielak - Dawid Czapliński, Dawid Kort, Konrad Kostrzycki, Tomas Mikinić, Michał Surzyn, Jakub Szrek, Łukasz Winiarczyk, Mateusz Wypych.

• Po 17 rozegranych spotkaniach łodzianie plasują się na najniższym stopniu podium z dorobkiem 32 punktów. Tyle samo ma będący wyżej Górnik Łęczna i czwarta Arka Gdynia (wczoraj wygrana i tym samym jeden mecz rozegrany więcej). W czołówce zaplecza Ekstraklasy jest dość gęsto, po 31 punktów ma (piąty) Radomiak, a 30 zebrał GKS Tychy.

Z kolei opolanie, którzy zgromadzili 25 "oczek", zajmują 8. miejsce. Za plecami ma Widzew i Puszczę z przewagą 2 punktów, Chrobrego z trzema i Koronę z czterema.

• Skład ŁKS-u

Rezerwowi: Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Piotr Gryszkiewicz, Tomasz Nawotka, Przemysław Sajdak, Jakub Tosik, Michał Trąbka, Ricardinho.

• Do rozpoczęcia czasu jest jeszcze trochę czasu, więc warto - kto jeszcze nie miał okazji - przeczytać zapowiedź:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Od tej pory sobota to nie tylko Ekstraklasa, lecz także Pierwsza Liga. Już za 25 minut ŁKS podejmie na własnym (rosnącym) stadionie Odrę Opole. Spotkanie poprowadzi Tomasz Marciniak...

ŁKS Łódź - Odra Opole ONLINE. ŁKS nie wygrał od sześciu ligowych spotkań, a przed tygodniem uległ u siebie GKS Tychy 0:3. W sobotę drużyna Wojciecha Stawowego stanie naprzeciw ósmej w tabeli Odry Opole. Początek spotkania o godz. 12:40. Relacja LIVE w GOL24!

Fortuna 1 Liga: ŁKS Łódź - Odra Opole ONLINE

ŁKS po raz ostatni wygrał 14 listopada w Jastrzębiu z GKS 3:0 (1:0), a było to spotkanie 12. kolejki 1 ligi. Od tego czasu zremisował z Puszczą Niepołomice 4:4, a następnie zaliczył pięć ligowych porażek. Łodzianie przegrywali kolejno z Radomiakiem Radom 0:1, Górnikiem Łęczna 0:2, Miedzią Legnica 3:4, Bruk-Bet Termalicą 0:2 i przed tygodniem w zaległym spotkaniu z GKS-em Tychy 0:3.

W sobotę ŁKS zmierzy się na swoim boisku z Odrą Opole, którą pokonał jesienią 4:0. Prowadzeni przez trenera Dietmara Brehmera opolanie plasują się w tabeli na ósmym miejscu. W 16 meczach zdobyli 25 punktów, ale mają do rozegrana 10 marca zaległe spotkanie na swoim boisku z Widzewem. Jest to więc solidny pierwszoligowiec. Zimą do drużyny z Opola przyszedł Szymon Drewniak z gdyńskiej Arki oraz Adam Żak z Polonii Bytom. To piłkarz, który strzelił jesienią aż 19 goli w meczach o punkty III ligi.

- Jeżeli zawodnicy będą realizowali, to co mamy zaplanowane, to pewny jestem, że zagrają dobry mecz. Chciałbym, żeby to spotkanie było lepsze od tego, które rozegraliśmy w Opolu. Odra niczego nie musi. Musi natomiast ŁKS, bo wiemy, czego się od nas wymaga - bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Gdy ma się świadomość o co się walczy, a my walczymy o ekstraklasę, to powinien być to czynnik mobilizujący - powiedział przed spotkaniem Wojciech Stawowy.

Spotkanie ŁKS - Odra poprowadzi Tomasz Marciniak z Płocka. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 12:40.

ŁKS Łódź - Odra Opole TRANSMISJA TV i ONLINE

Transmisja na żywo z meczu ŁKS - Odra Opole w Polsacie Sport. Stream online w aplikacji IPLA TV. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:40. Zapraszamy.