0

Polonia Warszawa

2

• Za uwagę dziękuje Paweł Wróbel.

• Sędzia kończy spotkanie. Goście wygrywają dwa do zera i po dobrym spotkaniu wpisują na swoje konto trzy punkty. Zwycięstwo Polonii Warszawa ani przez moment nie było zagrożene. Za dzisiejsze spotkanie należy wyróznik Caniego, Brzyskiego i Dwaliszwiliego, dzięki którym podopieczni Jacka Zielińskiego mogą dopisać sobie kolejne trzy punkty.

• Rzut wolny dla drużyny Polonii. Piłkę spokojnie łapie Bogusław Wyparło.

• Robert Jeż opatrywany poza murawą. Słowak wraca do gry. Na szczęście nic złego mu się nie stało.

• Sędzia przedłuża drugą część spotkania o cztery minuty.

• Jakub Tosik pojawia się na boisku w miejsce Pavela Sultesa.

• Kolejny rzut wolny dla Polonii. Tomasz Brzyski po raz kolejny uderza prostym podbiciem i dobrą interwencją popisuję się Bogusław Wyparło.

• Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Grzegorz Bonin a w jego miejscę Seweryn Gancarczyk.

• Rzut wolny dla drużyny Polonii. Brzyski kapitalnie uderza prostym podbiciem. Bardzo silny strzał paruje Bogusław Wyparło, dzięki któremu gospodarze nie tracą trzeciej bramki.

• Żółta kartka dla Marcina Adamskiego.

• Rzut rożny dla Polonii Warszawa. Piłkę na kolejny korner wybija obrońca ŁKS-u. Po raz kolejny obrońcy wybijają piłkę po dośrodkowaniu zawodnika gości. Paweł Wszołek ładnie mija przeciwnika i uderza niecelnie.

• Zmiana w drużynie gości. Paweł Wszołek wchodzi na boisko a z murawy schodzi aktywny dzisiaj Władimir Dwaliszwili, który zalicza udany debiut. Polonia powinna mieć dużo pożytku z tego zawodnika.

• Polonia spokojnie rozgrywa piłkę w środku boiska. Brakuję zdecydowanego ataku piłkarzy gospodarzy, którzy już się chyba pogodzili z porażką.

• Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Murawę opuszcza Maciej Iwański a w jego miejsce Mateusz Stąporski.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Robert Szczot schodzi z boiska a w jego miejsce Paweł Sasin.

• ŁKS Łódź - Polonia Warszawa Piłkarze Polonii Warszawa mają dzisiaj powody do radości.

• Z boiska schodzi Bruno a w jego miejsce Baruchyan.

• Rzut rożny dla Polonii Warszawa. Jest to już dziesiąty korner dla gości. Cani i dwa do zera!!!!! W zamieszaniu w piątce strzela drugiego gola po asyście Tomasza Brzyskiego. W takiej sytuacji trzeba się znaleźć, mieć nosa, żeby znaleźć się w odpowiedniej sytuacji. Albański zawodnik strzela swoją dziewiąta bramkę w sezonie.

• Fatalny błąd obrońcy. ŁKS mógł stracić bramkę na własne życzenie. Marcin Adamski zagrywał piłkę do bramkarza do której dochodzi Cani,ale piłkę wybija obrońca gospodarzy. Bramkarz gospodarzy dobrze skrócił kąt, dzięki czemu bramka była zasłonięta.

• Śnieg pada co raz mocniej w Łodzi. Warunki atmosferyczne są dalekie od optymalnych.

• Łabędzki wybija piłkę na rzut rożny. Kolejny raz Tomasz Brzyski jest egzekutorem korneru. Poloniści rozegrali ten stały fragment gry krótko i piłka zostaje wybita po raz kolejny na rzut rożny. Piłka była blisko przekroczenia linii bramkowej na szczęscie Ronald Gercaliu wybija piłkę z linii bramkowej.

• Korner dla drużyny gości. Tomasz Brzyski dośrodkowuje nie wiele brakowało a piłka znalazła by się w bramce gospodarzy. Groźna kontra drużyny gospodarzy jednak piłka do Macieja Iwańskiego nie dociera.

• Kartka dla Olegsa Laizansa

• Sultes zagrywa piłkę wzdłuż lini bramkowej jednak tam nie ma nikogo. Za brakło pazerności zawodnikowi Polonii, który mógł uderzać.

• Bruna uderza niecelnie. Co raz mocniej pada śnieg w Łodzi.

• Cani odgrywa do Bruno, który podrzuca piłkę do Jeża, ale pojedynek biegowy wygrywa Bogusław Wyparło.

• Miecięl sam na sam z Gliwą, niestety dla gospodarzy trafia wprost w bramkarza Polonii. ŁKS wywiera co raz wiekszą presję na drużynie gości.

• Próba strzału przewrotką Dwaliszwiliego, niestety wysoko ponad bramką gospodarzy. Gdyby to wpadło moglibyśmy być świadkami pięknej bramki.

• ŁKS Łódź - Polonia Warszawa W drugiej połowie zapowiada się zacięta walka.

• Rozpoczyna się drugie czterdzieści pięć minut.

• Kibice ŁKS-u nie mają zbyt wielu okazji do radości, więc urządzili sobie bitwę na śnieżki.

• Dawid Piasecki nie doliczył nawet minuty do końca pierwszej połowy.

• Bardzo groźny strzał Macieja Iwańskiego. Piłkarze ŁKS-u co raz śmielej sobie poczynają. Uderzenie byłego zawodnika Legii Warszawa mija bramkę Michała Gliwy o metr.

• Rzut wolny dla drużyny gospodarzy. Faulowany Marcin Mięciel przez Adama Kokoszkę. Kolejny raz Gliwa niepewnie i po raz kolejny sprawę wyjaśnili obrońcy Poloni.

• Rzut wolny dla drużyny Polonii. Pavel Sultes dośrodkowuje, niestety dla Polonistów piłkę spokojnie łapie Bogusław Wyparło.

• Dominacja piłkarzy gości. Piłkarze Jacka Zielińskiego lepiej rozgrywają piłkę oraz mają więcej sytuacji co udokumentowali strzeleniem gola.

• Gieraga ograny przez Dvalishviliego, który niedokładnie podanie do kolegi z zespołu. Niestety dla gości nic z tej akcji nie wyszło.

• Zaczął padać deszcz. Murawa za chwileczkę będzie w jeszcze gorszym stanie. Złe warunki atmosferyczne nie przeszkadzają zawodnikom Polonii w kontrolowaniu gry.

• Próba uderzenia Macieja Iwańskiego jednak niecelna. Dobra decyzja za którą były pomocnik Legii Warszawa otrzymał brawa od Piotra Świerczewskiego.

• Rzut rożny dla drużyny Polonii. Robert Jeż dośrodkowuje jednak piłke wybija obrońca ŁKS-u. Do piłki dochodzi zawodnik gospodarzy, którego fauluje Todorovski i otrzymuję żółtą kartkę.

• Świetna piłka jednak spalony. Widać, że Tomasz Brzyski dzisiaj dużo widzi a przy tym ma świetne podanie. W momencie, kiedy zawodnik Polonii zagrywał piłkę nie było spalonego. Pierwsza pomyłka sędziego dzisiejszego spotkania.

• Pavel Sultes dośrodkowuje i Artur Gieraga na rzut rożny. Dośrodkowanie Roberta Jeża piąstkuje Bogusław Wyparło. Była szansa kontry jednak spokojnie podanie przeczytał Tomasz Brzyski. Polonia gra bardzo pewnie w środku pola. Zawodnicy ŁKS-u specjalnie w prowadzeniu piłki zawodnikom Polonii nie przeszkadzają

• Poloniści dobrze sobie radzą z utrzymaniem na boisku oraz z wymianą podań. ŁKS nie jest tak agresywny. Daje rozegrać piłkę drużynie gości. Agresywność powinna być już w środku pola. Na to powinien zwrócić uwagę trener gospodarzy.

• I mamy goooooolaaa. Robert Jeż strzela pierwszą bramkę w tej rundzie. Bardzo dobre zachowanie Tomasza Brzyskiego, który niekonwencjonalnie podaje do Caniego , który głową podaje do Jeża i ten ustala wynik meczu na 1-0

• Dobre podanie do Marcina Mięciela jednak piłkarz ŁKS-u nie miał szans utrzymać się przy piłce.

• Faul Marcina Mięciela na Jeżu. Zawodnik gospodarzy w krótkim czasie gry popełnił już trzy faule.

• Celne uderzenie Caniego i pewnie piłkę łapie Bogusław Wyparło.

• Pierwszy groźniejszy wypad zawodników gospodarzy. I mamy pierwszy korner dla gospodarzy. Dośrodkowanie zawodnika ŁKS-u i Michał Gliwa mija się z piłką. Moglibyśmy być świadkami kuriozalnej bramki. Bramkarz Polonii powinien się wystrzegać tak prostych błedów.

• Kolejny rzut rożny. Strzał Bruno mija bramkę Bogusława Wyparło w bezpiecznej odległości. Od bramki drużyna gospodarzy.

• Pierwszy rzut rożny dla Polonii. Stałe fragmenty gry to mocna strona gości. Dośrodkowanie zawodnika Polonii wybijają obrońcy ŁKS-u.

• Pierwsze długie zagranie do Łukasza Trałk.i Kapitan gości nie mógł do niego jednak dojść. Od bramki Bogusław Wyparło.

• Następuje rozpoczęcie spotkania.

• Obie drużyny już na murawie. Pierwsi kibice gości pojawiają się w sektorze gości.

• Nieobecni w drużynie Polonii Warszawa Sadlok, Jodłowiec, Sikorski. W Łódzkim Klubie Sportowym brakuje tylko Wojciecha Łobodzińskiego.

• Doszedł certyfikat Macieja Iwańskiego i dzięki temu byłego zawodnika Legii Warszawa zobaczymy w pierwszej jedenastce.

• Piłkarze już na boisku na rozgrzewke. Miejmy nadzieję, że mroźna pogoda nie odstraszy kibiców i będziemy świadkami niezłego widowiska.

• Witam serdecznie i zapraszam na relacje live ze spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego z Polonią Warszawa. Gospodarze po serii siedemnastu spotkań zajmują czternaste miejsce z dorobkiem piętnastu punktów. Drużyna prowadzona przez Jacka Zielińskiego zajmuje trzecie miejsce mając na swoim koncie trzydzieści jeden oczek. Z ekipy prowadzonej przez Piotra Świerczewskiego odeszli Sebastian Szałachowski, Cezary Stefańczyk, Tomasz Nowak, Antoni Łukaszewicz, Dariusz Kłus, Mladen Kascelan, Marcin Kaczmarek i Paweł Golański. Podopieczni byłego reprezentanta Polski rozegrali pięć spotkań kontrolnych. Ich bilans to dwa wygrane mecze, jeden remis i dwa przegrane spotkania. Drużyna Łksu Łódź wzmocniła się Grzegorzem Boninem, Adrianem Jurkowskim, Wojciechem Łobodzińskim, Pawłem Sasinem, Damianem Sewerynem. Dzisiaj kontrakty podpisali Seweryn Gancarczyk, Maciej Iwański, Olegs Laizans i Austriak Ronald Gercaliu.Władimer. Polonia Warszawa wzmocniła się następującymi piłkarzami: Aviram Baruchyan, Władimir Dwaliszwili. W przerwie zimowej podopieczni Jacka Zielińskiego wybrali się na obóz do Turcji, gdzie uczestniczyli w Turcji w którym wygrali dwa mecze jeden zremisowali i dwa przegrali. Ogólny bilans meczów kontrolnych to siedem spotkań. Polonia była w nich cztery razy górą raz zremisowała i dwa razy przegrała. Faworytem gospodarzy jest drużyna Polonii. Za każdą postawioną złotówkę otrzymujemy wygraną w wysokości 1,70 złotych. Za wygraną Łksu możemy zyskać 4,75 złotych. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami emocjonującego meczu w którym obejrzymy grad bramek.