• Pesković do Abbotta, ten zgrywał głową do Piecha, ale napastnik Ruchu nie doszedł do piłki, bo szybszy był przy niej Wyparło

• Przemysław Kita zmieniony przez Szymona Salskiego

• Statystyki prezentują się w tym momencie następująco: strzały Ruch - ŁKS 7:0, celne 2:0, faule 7:7, spalone 1:1, rożne 6:0

• Rafał Grzelak za Pawła Lisowskiego

• Bardzo dobra, zespołowa akcja Ruchu, w której chorzowianie wymienili kilka podań i płynnie przedostali się w szesnastkę ŁKS. Wszystko zakończył celny, ale zbyt lekkim strzałem głową Zieńczuk

• Centra Stefańczyka z wolnego prosto w ręce Peskovicia

• Trwa zacięta walka w Chorzowie W Chorzowie trwa zacięta walka

• Ruch gra coraz odważniej i stwarza sobie kolejne sytuacje pod bramką ŁKS. A łodzianie wciąż czekają na kontrę i skupiają się na defensywie

• Lisowski wpadł w pole karne i próbował odegrać do Abbotta, ale odczytał jego zamiary bodajże Łabędzki

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Ruchu i tym razem po zamieszaniu strzelał za wysoko Piech

• Piech dużo szybszy niż Pruchnik i napastnik Ruchu oddał groźny strzał na bramkę ŁKS, który nogami obronił Wyparło

• Strata w środku pola Liskowskiego i z kontrą ruszył Kita, ale w polu karnym Ruchu za długo przekładał sobie piłkę i w końcu został zablokowany przez Grodzickiego

• Czwarty rzut rożny dla Ruchu, po którym tak ja wcześniej żadnego zagrożenia pod bramką ŁKS nie stworzyli chorzowianie

• Dośrodkowanie Romańczuk fatalne

• Szyndrowski poślizgnął się na wysokości pola karnego i zagrał ręką. Wolny dla łodzian

• Piłkarze ŁKS wymieniają podania, ale na własnej połowie. Potem decydują się na długą piłkę do przodu, która niczego im nie daje. I tak cały czas...

• Początek drugiej połowy. Oby była lepsza niż pierwsza...

• Koniec słabiej przerwie połowy. Ruch i ŁKS bez choćby jednego gola

• 25 metrów od bramki, z rzutu wolnego strzelał Malinowski prosto w mur, a potem pomocnik Ruchu jeszcze dobijał, jednak tym razem futbolówka przeleciała wysoko nad bramką Wyparły

• Strzał Piecha tuż zza pola karnego minął bramkę Wyparły w bezpiecznej dla ŁKS odległości

• Pół godziny meczu za nami, ale póki co sytuacji podbramkowych nie było. Cały czas spokojna gra z obu stron, w myśl zasady, by nie stracić gola, a jak się uda, to strzelić

• Ładna indywidualna akcja Burligii, która zakończyła w polu karnym ŁKS, gdy prawy obrońca Ruchu zbyt mocno wypuścił sobie piłkę

• Na razie obie drużyny grają ostrożnie, bojąc się odważniej zaatakować. Badanie siły i nastawienia rywala - to główne zadanie jakie stawiają przed sobą zarówno łodzianie jak i chorzowianie

• Pruchnik na aut, bez zastanowienia, najważniejsze to oddalenie zagrożenia od własnej bramki

• Spokojnie rozgrywają piłkę w strefie obronnej, ale w ogóle nie zdobywają teren, bo dobrze ustawieni są chorzwianie

• Piech przedzierał się w polu karnym ŁKS, ale tam dobrze interweniował Łabędzki

• Próba prostopadłego podania do przodu Burligii, ale zatrzymana przez łodzian

• Rozpoczęli chorzowianie!

• Minuta ciszy ku pamięci kibica Ruchu, który zginął w wypadku

• W Ruchu mamy pięciu zawodników z podstawowego składu: Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Marek Szyndrowski, Marcin Malinowski i Arkadiusz Piech. Czyli Waldemar Fornalik myśli poważnie, by zaistnieć w tegorocznym Pucharze Polski

• Poza Saganowskim w ekipie ŁKS brakuje jeszcze: Marcina Mięciela, Pawła Golańskiego, Piotra Klepczarka, Marcina Kaczmarka, Antoniego Łukasiewicza, Mladena Kascelana i Sebastiana Szałachowskiego. Cała ósmeka wybiegła w pierwszym składzie przeciwko Górnikowi Zabrze (1:1) w minionej kolejce Ekstraklasy. Widać, że Michał Probierz traktuje Puchar Polski jako drugorzędne rozgrywki, a wszystkie siły zostawia na ligę

• ŁKS natomiast w poprzedniej rundzie zmierzył się z Termalicą Nieciecza i wygrał z pierwszoligowcem (2:0). Bramki strzelali Marek Saganowski i Dalibor Pleva. Obu nie zobaczymy w potyczce z Ruchem, bo „Sagan” nie znalazł się w meczowej kadrze, a Pleva jest graczem Niecieczy, a wówczas zdobył gola samobójczego

• Dla „Niebieskich” to pierwszy pojedynek w tegorocznej edycji i od razu nie mieli szczęścia w losowaniu, bo los przydzielił im inny zespół z Ekstraklasy. Na pewno wśród potencjalnych rywali byli dużo słabsi. Ale z drugiej strony, gdyby Ruch wylosowała innego przeciwnika, to najprawdopodobniej nie grałby dzisiaj przy Cichej. Tak więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

• ŁKS - rezerwowi: Velimirović, Wróblewski, Osowski, Pękała, Salski, Kubicki

• Ruch - rezerwowi: Matras, Lewczuk, Jankowski, Grzelak, Straka, Josl, Olszar

• Witam ze stadionu w Chorzowie, gdzie ŁKS zagra z Ruchem w 1/16 Pucharu Polski. Jako pierwszą drużynę wymieniliśmy łodzian, bo to oni są formalnie gospodarzem spotkania. Ale ze względu, że ich obiekt nie spełnia wszystkich wymogów, zaproponowali, by mecz rozegrać w Chorzowie, co jest mniejszych obciążeniem finansowym dla ŁKS