Mecz ŁKS Łódź - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w...

0

Stal Mielec

2

• Koniec spotkania! Stal Mielec wygrywa w Łodzi z ŁKS 2:0!

• Kontratak gości. Mateusz Gancarczyk miał idealną okazję, by dograć partnerom w polu karnym, ale wyjechał poza linię bramkową.

• Jeszcze jedna próba gospodarzy. Bardzo niecelnie uderzenie Artura Bogusza z dystansu.

• Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Część kibiców ŁKS opuszcza już stadion.

• Wojciech Łuczak uderzył celnie z rzutu wolnego, ale trochę zbyt lekko, by zaskoczyć Seweryna Kiełpina.

• W miejsce Łukasza Wrońskiego na murawie zameldował się Mateusz Gancarczyk.

• Michał Kołba wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Krystiana Getingera.

• Kamil Żylski obejrzał żółty kartonik.

• Druga zmiana w Stali. Arkadiusz Górka zmienił Josipa Soljicia.

• W miejsce Tomasiewicza na murawie zameldował się Bartosz Nowak.

• Jednak potrzebna jest zmiana. Patryk Bryła zakończył już swój występ. W jego miejsce pojawił się Maciej Wolski.

• Patryk Bryła potrzebował pomocy sztabu medycznego, ale powrócił już do gry.

• Josip Soljić obejrzał żółty kartonik.

• Mateusz Gamrot uderzył celnie na bramkę Seweryna Kiełpina, ale zbyt lekko. Futbolówka w rękawicach golkipera Stali.

• Kolejna roszada w szeregach gospodarzy. Kamil Żylski zmienił Bartłomieja Kalinkowskiego.

• Ełkaesiacy w końcu oddali strzał na bramkę. Uderzenie aktywnego dzisiaj Patryka Bryły wysoko na poprzeczką.

• Łodzianie mieli rzut wolny. Rafał Grodzicki skutecznie wybił futbolówkę po dośrodkowaniu.

• Piłkarze Stali kontrolują przebieg spotkania. Goście umiejętnie wpuszczają łodzian na własną połowę i nastawiają się na kontry.

• Długa piłka w kierunku Patryka Bryły. Gracz ŁKS przegrał jednak walkę o futbolówkę z Rafałem Grodzickim.

• Roszada w składzie ŁKS. Jakub Kostyrka zmienił Daniego Ramireza.

• Piłkarze Stali wyprowadzili kontratak lewą flanką, ale skutecznie przeszkodzili w nim gospodarze.

• ŁKS mógł złapać kontakt, ale Dani Ramirez z pola karnego uderzył minimalnie obok słupka.

• Maksymilian Banaszewski wygrał pojedynek z obrońcą na lewej stronie, odegrał w pole karne do Prokicia, a ten wyłożył piłkę niepilnowanemu Tomasiewiczowi. Pomocnik Stali strzelił niezwykle precyzyjnie. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki! 2:0 dla Stali!

• GOOOOOOOOOOOOL! Dla Stali! 2:0! Grzegorz Tomasiewicz!

• Wojciech Myć rozpoczął drugą połowę!

• I to tyle jeśli chodzi o pierwsze 45 minut. Sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę. Stal nie gra meczu sezonu, ale prowadzi.

• Soljić obija poprzeczkę! Nic nie zapowiadało takiego zagrożenia.

• Nie ma wyrównania. Sobociński obok prawego słupka. Za moment koniec pierwszej odsłony.

• Łuczak padł w polu karnym. Jedenastki nie ma, bo i być nie powinno.

• Powinien być rzut karny dla ŁKS-u! Ręką w szesnastce zagrał Wroński. Sędzia Myć nakazał jednak kontyunować grę. Duży błąd...

• Getinger raz jeszcze spróbował sił z wolnego. Nad poprzeczką.

• Gubi się ŁKS. Daleko wychodzi bramkarz, żeby uspokoić sytuację, ale tak naprawdę jeszcze bardziej ją zaognia. Jest wolny po faulu na Prokiciu.

• Czterech podań potrzebowała Stal, żeby wyjść z własnej połowy, znaleźć pozycję strzelecką i wyjść na prowadzenie. Strzela tuż przy prawym słupku Wroński. Ładne uderzenie!

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Stali. WROŃSKI!

• A po kornerze szybka kontra Stali. I... nie ma gola! Prokić został zatrzymany przez Kołbę. Bardzo ważna reakcja bramkarza ŁKS-u.

• Dobrotka interweniuje wślizgiem. Jest rzut rożny dla gospodarzy.

• Znów beznadziejna próba z dystansu. Tym razem uderzał Rozwandowicz.

• Kiełpin ratuje się wybiciem w aut. Wcześniej Bryła szukał zagraniem Radionowa.

• Z dystansu Łuczak. Kompletnie nieudany strzał. Piłka mija bramkę o kilka metrów. Czekamy aż spotkanie nabierze rumieńców...

• Getinger nieudanie z rzutu wolnego. Za pierwszym razem obił mur, za drugim kopnął daleko od prawego słupka. Za nami trzy minuty, w których Stal gościła w szesnastce ŁKS-u.

• Nie ma gola po stałym elemencie gry. Od bramki wznowił Kiełpin.

• ŁKS też nie odpuszcza. Najpierw dobra sytuacja zatrzymana przez Dobrotkę. Potem wywalczony rzut wolny.

• Zarysowuje się przewaga Stali. Mało brakowało a Banaszewski zaliczyłby asystę. Podanie przeciął (w ostatniej chwili) jeden ze stoperów.

• Kolejny raz zaatakowali przyjezdni. Po kornerze sytuacja została jednak wyjaśniona.

• Soljić spróbował po rzucie rożnym. Niecelnie.

• Groźnie w polu karnym Stali! Długie podanie za linię defensywy, Bryła próbuje opanować piłkę, ale tę łapie Kiełpin. Gdyby nie zaszwankowało przyjęcie, ŁKS pewnie prowadziłby 1:0.

• ŁKS w nieśpiesznym tempie rozgrywa piłkę przez własnych obrońców. Na razie bez strzałów z obu stron.

• Zaczęli. Od środka gospodarze. W Łodzi słonecznie i wciąż całkiem ciepło. Kibice już śpiewają. Czekamy tylko na bramki

• Pozostało kilka minut do pierwszego gwizdka. Zawody poprowadzi sędzia Wojciech Myć z Lublina. Według bukmacherów faworytem jest ŁKS.

• Wyjściowa jedenastka Stali. Nazwiska nie są jednak rozpisane według pozycji, a według numerów:

• Tak przedstawia się ustawienie gospodarzy:

• Stal jest z kolei po domowej porażce z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jedyną bramkę w drugiej połowie zdobył Łukasz Sierpina.

• Na razie wyżej w tabeli jest ŁKS, ale w zdobyczy punktowej tak to się aż nie ujawnia - ma raptem oczko więcej od Stali. W weekend uległ Garbarni Kraków, przegrywając na wyjeździe 2:3.

• Ławka rezerwowych ŁKS: Budzyński, Kostyrka, Rozmus, Żylski, Wolski, Koprowski, Juraszek.

Ławka rezerwowych Stali: Primel, M. Gancarczyk, Mendigutxia, Górka, Nowak, Leandro, Bergier.

• Zostało pół godziny do rozpoczęcia 6. kolejki Fortuna 1 ligi. A zaczynamy ją w Łodzi, gdzie beniaminek zmierzy się z drużyną, która w ostatnim sezonach potrafiła wszystkim napsuć krwi.

Kuba Zegarliński

Nowiny

Nowiny

Mecz ŁKS Łódź - Stal Mielec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Krzysztof Szymczak

Mecz ŁKS Łódź - Stal Mielec ONLINE. Mało jest ligowych rywali, z którymi Stal Mielec ma tak długą historię pojedynków. Dzisiaj biało-niebiescy zmierzą się z ŁKS-em po raz 49. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz ŁKS Łódź - Stal Mielec ONLINE

Historia starć obu zespołów rozpoczęła się 57 lat temu. 19 marca 1961 roku Stal Mielec debiutowała na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, a jej przeciwnikiem był nie kto inny jak, Łódzki Klub Sportowy.

Dla niewielkiego wówczas miasta, było to ogromne wydarzenie. Według przekazów historycznych, na trybunach zasiadło wówczas kilkanaście tysięcy widzów. Mecz zakończył się remisem 1:1, bo na szybko strzeloną przez Henryka Szymborskiego bramkę, gospodarze odpowiedzieli wyrównującym trafieniem Helmuta Tobolika. Mniej szczęścia mielczanie mieli w meczu rewanżowym, który przegrali w Łodzi 0:1.

Na kolejny mecz pomiędzy obiema drużynami trzeba było czekać 10 lat, ale wydarzenia, które na stałe utkwiły w pamięci kibiców, miały miejsce dwa lata później. 28 listopada 1973 roku Stal pokonała ŁKS aż 7:0, a Jan Tomaszewski wściekły przebiegiem spotkania w pewnym momencie zszedł z boiska.

Łącznie oba kluby rywalizowały ze sobą aż 48 razy, ale ostatni mecz odbył się ponad 22 lata temu. 20 kwietnia 1996 roku padł remis 1:1. Dla ŁKS-u bramkę zdobył Marek Saganowski, a dla mielczan „ukłuł” Rafał Domarski.

Bilans bezpośrednich spotkań wypada na korzyść ŁKS-u. Łodzianie górą byli w piętnastu przypadkach, dwadzieścia jeden razy padał remis, a dwanaście razy ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze FKS Stali Mielec.

Oczywiście pisząc o historii spotkań ŁKS-u i Stali, nie możemy zapomnieć o postaci, która w obu klubach dorobiła się statusu legendy. Bogusław Wyparło, zarówno w Mielcu, jak i w Łodzi zapisał się złotymi zgłoskami. Z ŁKS-em zdobył mistrzostwo Polski, grał przeciwko Manchesterowi United w eliminacjach Ligi Mistrzów i AS Monaco w Pucharze UEFA. W mieście włókiennictwa spędził łącznie 13 lat, ale na koniec kariery zdecydował się wrócić do Mielca mimo że w Łodzi z pewnością praca by się dla niego znalazła.

- Jestem stały w uczuciach. Zawsze mówiłem, że niezależnie od tego, w której lidze Stal będzie grała, gdy będę kończył karierę, chciałbym do niej wrócić i rozegrać na pożegnanie choć jeden mecz. To była klamra, która miała ładnie spiąć karierę. To mi się udało - mówi Wyparło, którego podczas dzisiejszego meczu z pewnością czekać będzie kilka chwil wzruszenia. - Moja kariera to było życie zwykłego piłkarza. Nie byłem wybitny. Miałem kilka celów i udało mi się je zrealizować. Zostałem mistrzem Polski. Zagrałem w reprezentacji. Tylko trzy razy, ale zawsze to jakiś wynik. Jako piłkarz jestem spełniony, a teraz uczę się nowego zawodu - trenera bramkarzy - przyznaje skromnie.

Sam mecz maluje się, jako jedna wielka niewiadoma. Trudno wskazać faworyta, bo oba zespoły grają w kratkę i nie potrafią seryjnie zdobywać punktów. Stal uzbierała ich do tej pory 6, a ŁKS ma ich 7.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz ŁKS Łódź - Stal Mielec?

Mecz ŁKS Łódź - Stal Mielec TRANSMISJA TV

Mecz ŁKS - Stal będzie transmitowany w telewizji przez stację Polsat Sport. Wprowadzenie do meczu rozpocznie się o godz. 17:30. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 17:45.

17:45 mecz ŁKS Łódź - Stal Mielec