ŁKS Łódź

1

Wisła Kraków

2

• Koniec! Wisła wygrywa w Łodzi 2:1. Przypomnijmy iż po ewidentnym błędzie sędziego ŁKS traci szansę na 1, cenny punkt. Wisła widać ma w ostatnich kolejkach szczęście do arbitrów którzy jej pomagają, gdy Mistrzowie samo nie mogą!

• Czerwona kartka dla Golańskiego za kopnięcie przeciwnika opuźniającego wznowienie gry.

• Do II połowy doliczone 4 minuty.

• Strzał Bitona minimalnie mija bramkę ŁKS!

• Pomimo zimnego dnia, bardoz gorąco na murawie. Piłkarze ŁKS zasługują na przynajmniej jeden punkt, a sędzia na kilka tygodni dyscyplinarnego urlopu.

• Pareiko po ogromnym młynie pod swoją bramką, ofiarną interwencją ratuje Wisłę przed stratą bramki!

• I dla Klepczarka chyba tylko za to, że był faulowany ...

• Kartka dla Boguskiego za faul - pociąganie za koszulkę.

• ŁKS walczy do samego końca. Kolejne akcje pod bramką Wisły. Za ostatnie minuty i nieuznanie prawidłowo zdobytej bramki należy się ŁKS chociaż remis!

• Druga bramka dla ŁKS po fatalnym błędzie obrony gości! Niestety sędzia z sobie tylko znanego powodu wskazuje pozycję spaloną. Czyżby w kolejnej kolejce skandle sędziowskie na plus dla Wisły?

• Biton faulowany na wysokości pola karnego.Dośrodkowuje z wolnego Garguła, a bramkarz ŁKS z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Strzelca bramki dla ŁKS zmienia Bykowski.

• Próba kilku dośrodkowań ze strony ŁKS jednak za każdym razem piłka zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

• Pierwsza zmiana w Wiśle. Za Ilieva wchodzi Boguski.

• Ze strony ŁKS dużo chęci, jednak zbyt mało dokładności. Wisła zjada gospodrzy doświadczeniem i technikom.

• Wisła mimo wszystko nadal kontroluje przebieg meczu ...

• Wygląda na to, że ŁKS ponownie złapał wiatr w żagle. Dwie ładne akcje. Wywalczony rzut rożny.

• Według informacji podanych przez spikera, na stadionie zasiada niespełna 4 tyś widzów.

• Pierwsza zmiana w ŁKS. Za Tomasza Nowaka wchodzi Romańczuk.

• Mecz zdominowała Wisła. Klepią w "dziadka" praktycznie na całym boisku.

• Z góry przepraszam, jeżeli pojawiać się będą pewne rozbierzności w podawanych minutach (około 3-4 minut), ale nasz system w II połowie źle wskazuje czas, a z miejsca na którym siedzę zegar na ŁKS jest kompletnie niewidoczny.

• Tymczasem kolejny atak Wisły. Szybka wymiana kilku podań na połowie ŁKS, uderzenie i niestety tylko boczna siatka.

• ŁKS ewidentnie stracił pomysł na grę. Rozgrywa piłkę na własnej połowie nie zbliżając się nawet do pola karnego Wisły.

• Po strzelonej przez Wisłę bramcę ożywiła się gra. Piłkarze obu drużyn podkręcili tempo.

• Fatalna pomyłka w szeregach ŁKS. Jeden z zawodników gospodarzy podaje wprost pod nogi Bitona, który bez problemów mija jednego z ostatnich obrońców i strzela gola.

• Ładna próba zagrania do Garguły. Szybszy jednak Velimirović.

• Dość niemprawy początek II połowy.

• Pierwsza akcja gospodarzy i od razu nieporozumienie przez które tracą piłkę.

• Na murawie pojawili się gospodarze. II połowę rozpoczyna Wisła.

• Wiślacy już są. Czekamy na gospodrzy i ruszamy.

• Za moment piłkarze powrócą na murawę.

• Koniec I połowy. Po ostatniej akcji Wisły trener Maskant domagał się karnego dla swojego zespołu za zagranie ręką przez jednego z piłkarzy ŁKS.

• Do I połowy doliczona 1 minuta.

• ŁKS z ogromnymi problemami przy próbie wybicia piłki z własnego pola karnego. Gdyby tylko Wisła miała odrobinę więcej szczęścia mogła by przed momentem zdobyć drugą bramkę!

• Prostopadłe piłki grane do Sagana padają w większości łupem Jaliensa ...

• Garguła faulowany w kole środkowym boiska.

• Kibice i piłkarze ŁKS domagają się rzutu karnego po tym jak przy próbie strzału z woleja przepychany był Klepczarek.

• I kolejny rożny dla ŁKS.

• Kolejna szybka kontra Wisły i kolejny raz kocioł pod bramką Velimirovicia. Rożny dla Wisły.

• Zapowiadała się ciekawa akcja ŁKS, ale nieporozumienie w ostatniej jej fazie i piłka opuszcza linię końcową boiska.

• Wolny dla Wisły z okolic narożnika pola karnego. Centra jednak zatrzymana przez obrońców ŁKS.

• I drugi z rzutów rożnych wykorzystany. Po centrze zamieszanie w polu karnym ŁKS, w trakcie którego najlepiej odnalazł się Lamey, który wpakował piłkę do niemal pustej bramki!

• Po kolejny rogu dla ŁKS szybka kontra Wisły i wywalczone ... dwa rzuty rożne!

• W Łodzi mamy ciekawy mecz. Jest sporo walki. Pojawiają się sytuacje bramkowe dla obu zespołów. Wiślacy pokazują swój kunszt techniczny.

• Kaśćelan ostro potraktowany przez wiślaków na środku boiska.

• ŁKS nie daje się zdominować. Mądrze gra w obronie, a kiedy może szuka okazji aby ukąsić Mistrza Polski kolejny raz.

• Koronkowa, miła dla oka akcja Wisły. Wydawało się, że Biton wyjdzie sam na sam z bramkarzem jednak sędzia dopatrzył się spalonego!

• ŁKS tym czasem wywalczył kolejny rzut rożny. I tym razem jednak nie zagroził on bramce Pereiki.

• Wisła zaczyna przejmować inicjatywę i coraz dłużej utrzymywać się przy piłce.

• Prostopadła piłka do Ilieva. Niestety zbyt mocna i opuszcza boisko.

• Wisła wolno rozgrywa piłkę na własnej połowie. czyżby nie mieli pomysłu na ŁKS?

• Kirm stanął w polu karnym przed pustą bramką i ... posłał piłkę wysoko ponad tymczasową trybuną ustawioną tuż za końcową linią. Jednak nawet gdyby trafił, gol nie był by uznany gdyż sędzia wskazał pozycję spaloną.

• Saganowski przedzierał się z praweje strony pola karnego Wisły i uderzył. Trafił jednak tylko w boczną siatkę.

• Po rzucie rożnym ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły. Jakimś cudemwybijają piłkę defensorzy.

• Pierwszy rożny w meczu. Wywalczył go ŁKS.

• Kolejna groźna akcja ŁKS. Na lewej stronie rozgrywana przez dłuższy czas piłka, w pewnym momencie posłana w pole karne Pereiki. Bramkarz gości wykazał się refleksem i łapie piłkę.

• W międzyczasie nad Galerą pojawiła się sektorówka uzupełniająca wspomniane wcześniej transparenty.

• GOOOOOOL!!! Koronkowa, szybka akcja ŁKS. Z 5 metrów trafia Szałachowski!

• Piłka bita przez Gargułę minimalnie mija poprzeczkę!

• Biton faulowany na środku połowy ŁKS. Może być groźnie!

• Iliev z próbą samodzielnej akcji. Zagrywa wzdłuż linii końcowej ale w polu karnym pewsnie ŁKS.

• Saganowski na spalonym.

• Kaczmarek ładnie zagrywa do Saganowskiego jdnak ten naciskany przez defensywę traci piłkę.

• Kolejna próba rozegrania gospodarzy - bardzo niedokładnie.

• Przy linii bocznej faulowany Biton.

• Ponownie atak ŁKS i kolejny raz górą defensywa Wisły.

• Od razu szybka piłka pod bramkę Wisły jednak goście szybko przejmują.

• Rozpocynają gospodarze.

• Piłkarze pojawiają się właśnie na murawie. Za moment początek spotkania.

• Za moment piłkarze wyjdą na murawę.

• Przed meczem drobny upominek dla jednego z byłych piłkarzy ŁKS, który dzisiaj obchodzi swoje 60. urodziny.

• Jak na 10 minut do rozpoczęcia meczu z Mistrzem Polski frekwencja przy al. Unii nie jest powalająca. Na żadnym z sektorów nie widać kompletu widzów.

• Na swój sektor wchodzą także kibice Wisły.

• Na stadionie pojawiają się powoli kibice. Na ogrodzeniu znajduje się już również część przygotowanej na ten mecz oprawy.

• Relację z tego spotkania przeprowadzi dla Państwa Mariusz Roksela.

• Spotkanie poprowadzi Robert Małek ze Śląskiego ZPN. Na liniach asystować mu będą Krzysztof Myrmus oraz Marcin Lis.

• Wisła Kraków: Pereiko, Jeliens, Chavez, Garguła, Nunez, Paljić, Kirm, Biton, Wilk, Lamey, Iliev. W rezerwie: Jovanić, Boguski, Diaz, Jirsak, Genkov, Czekaj, Brud.

• ŁKS Łódź: Velimirović, Golański, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek, Łukasiewicz, Kaśćelan, Szałachowski, Nowak, Mięciel, Saganowski. W rezerwie: Olszewski, Prochniuk, Romańczuk, Gieraga, Kłus, Smoliński, Bykowski.

• Za moment przedstawimy składu obu zespołów.

• Witamy ze stadionu w Łodzi, gdzie za około pół godziny rozpocznie się pierwsze z niedzielnych spotkań 11. kolejki Ekstraklasy.