ŁKS. Mają obronę jak...skała!

pas
Skuteczna gra w fubolu zaczyna się od żelaznej defensywy.

Ta zasada idealnie sprawdza się w przypadku ŁKS. Łodzianie, jako jedyny zespół w III lidze, w czterech meczach nie stracili bramki. Obrona spisuje się na medal. Michał Kołba zachowuje czyste konto przez 360 minut, a gdyby doliczyć faktyczny czas gry to byłoby ich o kilkanaście więcej. Ełkaesiacy pokazali charakter, broniąc się skutecznie w dziewięciu w ostatnich minutach mecz z Pelikanem w Łowiczu (1:0). Obserwatorzy meczu podkreślali, że największym atutem gości była umiejętna gra w defensywie. Na postawę obrony nie wpłynął negatywnie fakt, że doszło do zmiany na jej środku. Miejsce kontuzjowanego Mariusza Cichowalsa, zajął Kamil Juraszek, który nie dość, że nie popełniał błędów, to jeszcze zdobył zwycięskiego gola.
Wygląda na to, że w niedzielnym meczu przeciwko Huraganowi Morąg (obiekt przy al. Unii, godz. 17), defensywa wystąpi w tym samym składzie, gdyż Cichowlas dopiero w poniedziałek przejdzie badania, które zdecydują, czy może normalnie trenować. Nie wystąpi w weekend wciąż leczący uraz defensywny pomocnik Przemysław Kocot. W kadrze meczowej zabraknie też Marcina Kaceli, który musi pauzować dwa mecze za czerwoną kartkę, którą ujrzał w Łowiczu.
Huragan nie będzie chłopcem do bicia. W ostatniej kolejce po dobrej grze odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo. I to jakie i to nad kim. Pokonał rezerwy Jagiellonii 3:0, której barw broniło jedenastu piłkarzy z kadry pierwszej drużyny! Trener rezerw Dariusz Bayer nie krył uznania dla piłkarzy Huraganu, chwaląc ich za efektowną, skuteczną grę. Przypomnijmy, że ŁKS w spotkaniu z Jagą II wywalczył bezbramkowy remis.

Materiał oryginalny: ŁKS. Mają obronę jak...skała! - Express Ilustrowany