ŁKS przegrał z Polonią Warszawa. Końcówka pierwszej połowy wstrząsnęła łodzianami

Dariusz Piekarczyk/Dziennik Łódzki
ŁKS przegrał z Polonią Warszawa
ŁKS przegrał z Polonią Warszawa Krzysztof Szymczak/Polska Press
W meczu inaugurującym 14. kolejkę III ligi łódzko-mazowieckiej Polonia Warszawa pokonała ŁKS Łódź 2:1. Był to pojedynek dWóch najbardziej utytułowanych trzecioligowców w Polsce. Obie drużyny były w przeszłości mistrzami naszego kraju.

W piątek Polonia Warszawa wygrała z ŁKS po raz pierwszy w III lidze. Spotkanie pokazało, że ŁKS w obecnym składzie nie jest zespołem zdolnym skutecznie walczyć o II ligę.

O wyniku meczu, przesądziła końcówka pierwszej połowy. W 43. minucie Michał Zapaśnik znalazł się sam na sam z Michałem Kołbą i pokonał łódzkiego bramkarza. Dwie minuty później czerwoną kartką upomniany został Aleksander Ślęzak z ŁKS, który faulował we własnym polu karnym Aleksandra Tomaszewskiego. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Piotr Kosiorowski. Wcześniej znakomite okazje do zdobycia gola zmarnowali Dawid Sarafiński i Adam Patora.

Przez większą część drugiej połowy była nieciekawa. Widzowie ożywili się dopiero pod koniec spotkania. Najpierw wyborną okazję zmarnował Zbigniew Obłuski z Polonii, a chwilę później Adam Patora zdobył honorowego gola dla ŁKS.

Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 2:1 (2:0)