ŁKS - Stal Rzeszów 0:1. Porażka ełkaesiaków w drugim sparingu w Woli Chorzelowskiej

Bartosz Kukuć
Ełkaesiacy ulegli Stali 0:1
Ełkaesiacy ulegli Stali 0:1 łks łódź
Przebywający na zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej pierwszoligowi piłkarze ŁKS mają już za sobą drugie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym. Po pokonaniu Resovii Rzeszów 1:0, tym razem łodzianie ulegli beniaminkowi I ligi Stali Rzeszów 0:1.

Już w 5 minucie podopieczni trenera Kazimierza Moskala byli bliscy szczęścia – Pirulo dokładnym podaniem uruchomił Nelsona Balongo i gdyby nie świetna interwencja bramkarza Stali, nowy napastnik ŁKS cieszyłby się z pierwszego gola.

Kwadrans później gorąco zrobiło się w szesnastce ŁKS, ale i tutaj na wysokości zadania stanął golkiper. Dawid Arndt wygrał pojedynek z napastnikiem, ratując zespół przed stratą gola.

W tym fragmencie spotkania rzeszowianie częściej utrzymywali się przy piłce, egzekwowali kilka stałych fragmentów gry w okolicy pola karnego łodzian i przeprowadzili kilka akcji, w tym zwłaszcza jedną szczególnie groźną, którą w ostatniej chwili ofiarnym wślizgiem zatrzymał Kamil Dankowski (w pierwszej połowie stworzył linię obrony z Maciejem Dąbrowski, Nacho Monsalve i Bartoszem Szeligą).

Drużyna z Podkarpacia dopiął swego po zmianie stron. W 59 minucie sposób na pokonanie Michała Kołby (w drugiej połowie zastąpił Dawida Arndta) znalazł Andreja Prokić i po golu serbskiego pomocnika Stal objęła prowadzenie

Była szansa na błyskawiczną odpowiedź, bo bardzo dobrą pozycję do oddania strzału znalazł sobie Javi Moreno, lecz piłka po strzale Hiszpana z kilku metrów poszybowała tuż obok słupka bramki rzeszowian.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i to Stal wygrała 1:0.

Trener Moskal skorzystał dziś z usług 24 zawodników, na boisku pojawiły się więc dwie jedenastki, dodatkowo w drugiej połowie na murawie zameldowali się Oskar Koprowski i Jakub Romanowicz.

Swoje kolejne starcie ełkaesiacy rozegrają w najbliższy wtorek. Zmierzą się wówczas w Woli Chorzelowskiej ze Stalą Mielec. Pierwszy gwizdek sędziego rozpocznie się o godzinie 11

ŁKS Łódź – Stal Rzeszów 0:1 (0:0)
0:1 - Andreja Prokić (59)
ŁKS: I połowa): Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Vladyslav Okhronchuk, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk, Pirulo, Bartosz Biel, Nelson Balongo. II połowa: Michał Kołba – Marcel Wszołek, Mieszko Lorenc, Dieter Reynders (70, Oskar Koprowski), Adam Marciniak, Jan Kuźma, Dawid Kort, Damian Nowacki, Javi Moreno, Kelechukwu Ibe-Torti (85, Jakub Romanowicz), Piotr Janczukowicz.
Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Bartłomiej Poczobut, Piotr Głowacki - Krzysztof Danielewicz, Bartosz Wolski, Kacper Sadłocha - Damian Michalik, Patryk Małecki, Andreja Prokić.