ŁKS - Termalica 1:1. Błyskawiczny gol i zmarnowane setki łodzian

Dariusz Kuczmera
Piłkarze ŁKS przystępowali do meczu z Termaliką po czterech kolejnych zwycięstwach na własnym stadionie.

Po porażce z GKS Katowice na inaugurację podopieczni trenera Kazimierza Moskala odczarowali Stadion Króla i wygrali kolejno ze Skrą (2:1), Puszczą (2:0), Ruchem (2:0) i Łęczną (3:2). Do meczu, który miał przedłużyć tę serię do pięciu zwycięstw łodzianie przystępowali bez odsuniętego za żółte kartki Macieja Dąbrowskiego. Zastąpił go Adam Marciniak.

ŁKS zaczął z wysokiego C. Była 99 sekunda meczu, gdy nastąpiła szybka akcja łodzian. Kamil Dankowski z prawej strony dośrodkował, a wbiegający w pole karne Michał Trąbka strzelił głową nie do obrony. To był fantastyczny początek ŁKS.

Gospodarze pozwalali rywalom na dłuższe utrzymywanie się przy piłce, ale sami szybko i groźnie kontratakowali. W 15 minucie Tomasz Loska obronił jednak strzał Mateusza Kowalczyka z 10 metrów. Po półgodzinie gry po akcji Kowalczyka Nelson Balongo zmarnował doskonałą okazję. Nie trafił w bramkę z 10 metrów. Belg łapie się za głowę, to samo uczynił w samej końcówce pierwszej połowy, gdy jego strzał z półobrotu obronił bramkarz gości.

Dobrze grali wszyscy w ŁKS. Dawid Arndt uratował ŁKS w sytuacji sam na sam. Taras Zawijśkyj został zatrzymany przez bramkarza ŁKS. Po przerwie wyrównał były piłkarz Widzewa Łódź Adam Radwański. Ograł Nacho Monsalve i strzelił w krótki róg bramki ŁKS. Wynik remisowy, który utrzymał się do końca jest sprawiedliwy, choć pewnie nie urządza ani ŁKS, ani Termaliki.Seria ŁKS została przerwana, cieszyć się trzeba z jednego punktu.

ŁKS Łódź - Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

1:0 Michał Trąbka (2), 1:1 Adam Radwański (50)

ŁKS: Dawid Arndt - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Oskar Koprowski (87, Artemijus Tutyskinas) - Pirulo (76, Dawid Kort), Mateusz Kowalczyk, Mieszko Lorenc, Michał Trąbka (88, Grzegorz Glapka), Bartosz Biel (54, Kelechukwu Ibe-Torti) - Nelson Balongo (54, Piotr Janczukowicz). Trener: Kazimierz Moskal.

Termalica: Tomasz Loska - Taras Zawijśkyj, Wiktor Biedrzycki, Bartosz Farbiszewski, Andrej Kadlec - Adam Radwański (83, Marcin Grabowski), Andrij Dombrowśkyj, Michal Hubinek (76, Maciej Ambrosiewicz), Rajko Rep (46, Daniel Pietraszkiewicz), Artem Polarus (76, Muris Mesanović) - Tomas Poznar (68, Kacper Śpiewak). Trener: Radoslav Latal.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Żółte kartki: Balongo, Kort - Biedrzycki, Radwański, Kadlec.

Widzów: 7.511

Pierwsza liga

GKS Tychy - Odra Opole 2:0 (Wiktor Żytek 51, Patryk Mikita 80)

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (Tomasz Swędrowski 10, Kacper Michalski 89)

Skra Częstochowa - Arka Gdynia 1:2 (Filip Kozłowski 66 - Hubert Adamczyk 51, Omran Haydary 74)

Stal Rzeszów - Wisła Kraków 2:1 (Damian Michalik 22, 56 - Michał Żyro 16)

Górnik Łęczna - GKS Katowice 2:2 (Damian Gąska 23, Serhij Krykun 34 - Michał Kołodziejski 70, Marko Roginić 81)

Puszcza Niepołomice - Sandecja Nowy Sącz i Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała (wyniki podamy jutro)