ŁKS - Wisła Płock 4:0. Składne akcje, efektowne bramki, zwycięstwo

pas
Pierwszy mecz kontrolny rozegrali piłkarze ŁKS

Mecz (2 min) rozpoczął się od rzutu wolnego dla Wisły. Egzekwował go stały egzegutor rzutów wolnych i karnych - Furman. Posłał piłkę w róg, ale Kołba popisał się znakomitą interwencją. Za chwilę po rykoszecie Angielski posłał piłkę nad poprzeczkę.
W 8 min burzę oklasków zebrał Ramirez, który znakomitymi zwodami minął trzech rywali, aż przez ostatniego z nich został sfaulowany.
W 10 min kapitalną akcją, zaimnicjowaną przez Ramireza, popisał się ŁKS. Sfinalizował ją minimalnie niecelnym strzałem obok słupka - Srnić.
W 17 min powinno być 1:0 dla ŁKS, Po kapitalnym podaniu Ramireza, w sytuacji sam na sam znalazł się Bryła, ale piłkę z 5 metrów posłał wprost w bramkarza.
ŁKS konstruował sporo składnych akcji, szkoda że brakowało decydującego pdoania czy strzału. W każdym razie fani nie szczędzili braw.
Warto było wybrać się na mecz dla sytuacji z 29 minuty. Kapitalnym strzałem zza pola karnego w górny róg bramki Wisły popisał się Ramirez. Druga akcja, którą trzeba było obejrzeć na żywo miała miejsce w 42 min. tym razem mierzonym co do centymetra uderzeniem zza pola karnego w dolny róg bramki popoisał się Kalinkowski. Minutę później powinno być 3:0. Po kapitalnym prostopadłym podaniu Ramireza, Kujawa przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.
W drugiej połowie pojawiła się nowa jedenastka, która też chciała grać w piłkę na tak. W 58 min na ostrą centrę w pole karne zdecydował się Piątek. Do piłki ruszyli gracze ŁKS i Wisły.Jeden z przyjezdnych - Michalski - dostawił nogę i piłka wpadła do siatki. Po konsultacjach uznano, że ostatnim, który dotknął piłki był Sekulski. W 66 min szansę na bramkę mieli płocczanie. Po rzucie wolnym Zawada główkował nad poprzeczkę. Miał szansę na rehabilitację Michalski, ale z trzech metrów posłał piłkę głową nad poprzeczkę. W 81 min kolejny kapitalny strzał łodzianina zza pola kartnego. Tym razem celnym uderzeniem popisał się nowy gracz ŁKS - Guimaraes.
Mecz obserwowało z trybuny ViP około 800 kibiców.

ŁKS - Wisła Płock 4:0 (2:0)
1:0 - Ramirez (29), 2:0 - Kalinkowski (42). 3:0 - Sekulski (58), 4:0 - Guimaraes (81)
ŁKS - I połowa: Kołba - Grzesik, Sobociński, Juraszek, Rozmus, Bryła, Kalinkowski, Srnić, Łuczak, Ramirez, Kujawa
II połowa: Budzyński - Bogusz, Rozwandowicz, Dampc, Klimczak, Pirulo, Guimares, Piątek, Wolski (73, Trąbka), Pyrdoł, Sekulski

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0