ŁKS wygrał z Wartą 1:0

Marek Iwaniszyn
ŁKS wygrał zaległe spotkanie 1. ligi z Wartą Poznań 1:0. Jedyną bramkę strzelił, w pierwszej połowie, Adrian Świątek. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę.

W wyrównanym spotkaniu w Łodzi na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Adrian Świątek, który dobił piłkę po strzale Ostalczyka i nieudanej interwencji Radlińskiego. W końcówce pierwszej połowy zespół osłabił Kascelan dostając czerwoną kartkę. Pierwsze "żółtko" obejrzał za zagrania ręką, drugie za dyskusje z sędzią, po sytuacji kiedyś dość brutalnie był faulowany przez zawodnika Warty.

Jeszcze mniej czasu na otrzymanie dwóch "żółtek" potrzebował Kujawa. Pierwszą otrzymał w 85. minucie. Nie minęło 60 sekund, a zawodnik gospodarzy od tyłu ostro atakował rywala i sędzia nie miał wyjścia - musiał wyrzucić go z boiska. Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał również Bartkowiak.

Było to pierwsze zwycięstwo ŁKS-u w nowym sezonie, natomiast dla Warty była to pierwsza porażka.