ŁKS wygrał ze Zniczem

Jan Hofman
W akcji obrońca Maksymilian Rozwandowicz
W akcji obrońca Maksymilian Rozwandowicz łukasz kasprzak
Piłkarze ŁKS w meczu ósmej kolejki drugiej ligi pokonali w Pruszkowie Znicz 2:1. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo łodzian w tym sezonie!

Wczoraj łodzianie pokazali, że ich pierwszoligowe aspiracje nie są po-zbawione podstaw.

Ełkaesiacy dość szybko objęli prowadzenie. W dziewiątej minucie z lewej strony boiska dośrodkował Widejko, a chwilę później precyzyjnym strzałem głową popisał się Radionow. To był piąty gol Ukraińca w tym sezonie. Goście poszli za ciosem i po chwili znów ten duet stworzył groźną sytuację, ale tym razem Radionow nie zdołał sięgnąć piłki.

W dwudziestej siódmej minucie kolejny raz doskonale zagrywał Widejko, ale Pieczara zbyt późno wystartował do piłki. W 36 minucie łodzianie mieli szczęście, bo Tarnowski, będąc w polu karnym, zagrał... w ręce Kołby.

W 44 minucie Pyciak z rożnego dośrodkował wprost na głową Radionowa, jednak ten zmarnował wyśmienitą sytuację. Kwadrans przed końcem spotkania Znicz przejął piłkę po błędzie Rozwandowicza, Czarnowski wychodził już sam na sam z Kołbą, ale dobry wślizg Juraszka uratował sytuację. W 80 minucie ładnym strzałem popisał się Pyrdoł, jednak bramkarz Znicza zdoła wybić piłkę na rzut rożny. Znicz wyrównał w 84 minucie, a Michała Kołbę strzałem z bliska pokonał Kubicki, napastnik, który kiedyś bronił barw ŁKS. Łodzianie pokazali, że warto walczyć do końca. W 90 minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Rozwandowicz, a piłka trafiła idealnie w okienko. Radości nie było końca. W tym sezonie na stadionie w Pruszkowie w żadnym spotkaniu nie padły mniej niż trzy gole.

Znicz - ŁKS 1:2 (0:1)

0:1 - Radionow (9), 1:1 - Kubicki (84), 1:2 - Rozwandowicz (90).
Żółte kartki: Radionow, Pieczara, Kocot (ŁKS), Podliński (Znicz ).