ŁKS - Zagłębie 1:1. Tylko siedem minut szczęścia piłkarzy i kibiców z al. Unii

Dariusz Kuczmera
Gdy do końca meczu ŁKS - Zagłębie pozostało trzynaście minut, piłkarze z al. Unii zadali decydujący cios. Nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa.

Do tego czasu łodzianie mocno się męczyli z rywalem. Przy okazji męczyli też obserwatorów tego spotkania. Gdzie się podział ten grający z rozmachem i chwalony przez wszystkich zespół ŁKS z początku sezonu?
W pierwszej połowie tylko w 35 minucie ełkaesiacy zagrozili bramce sosnowiczan, ale piłka po strzale Dawida Korta nie trafiła do celu.
W przerwie meczu doszło do zmiany w bramce ŁKS. Aleksander Bobek zmienił kontuzjowanego Dawida Arndta.
W grze ŁKS jednak nic się nie zmieniało, a czas upływał. Wreszcie w 77 minucie po bardzo dobrym podaniu Oskara Koprowskiego i przedłużeniu podania przez Macieja Radaszkiewicza, piłkę do siatki Zagłębie wpakował Dawid Kort.
Radość w szeregach ŁKS trwała tylko siedem minut. Po błędzie obrony ŁKS wyrównał rezerwy gracz Zagłębia Słowak Marek Fabry. Błąd popełnił Oskar Koprowski, który miał wielki udział w uzyskaniu prowadzenia przez ŁKS, ale także przyczynił się do utraty gola. Takie życie piłkarza...
To trzeci z rzędu remis 1:1 piłkarzy ŁKS: wcześniej taki wynik padł w meczach ŁKS z Termaliką Nieciecza i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeszcze wcześniej ŁKS pokonał Górnika Łęczna 3:2, więc trzeba się cieszyć, że łodzianie pozostają niepokonani od 4 spotkań. Po raz ostatni przegrali 27 sierpnia br. z Chojniczanką 0:1.

ŁKS Łódź - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)
1:0 - Dawid Kort (77), 1:1 - Marek Fabry (84).
Sędziował: Grzegorz Kawałko (Olsztyn).
Widzów: 8.200.
Żółte kartki: Dąbrowski, Kort, Janczukowicz, Dankowski.
ŁKS: Dawid Arndt (46, Aleksander Bobek) - Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Oskar Koprowski - Bartosz Biel (80, Grzegorz Glapka), Mieszko Lorenc, Dawid Kort, Jan Kuźma (69, Piotr Janczukowicz), Michał Trąbka - Maciej Radaszkiewicz (80, Nelson Balongo). Trener: Kazimierz Moskal.
Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Patryk Bryła (72, Tymoteusz Klupś), Maksymilian Rozwandowicz (90, Michał Masłowski), Wojciech Szumilas, Szymon Pawłowski, Maksymilian Banaszewski (90, Michał Barć) - Szymon Sobczak (72, Marek Fabry). Trener: Artur Skowronek.