Lotto Ekstraklasa. Anton Kanibołocki nie wpuścił Cracovii do bramki. Pierwsze 0:0 od... 2 września. Miedź jeszcze poczeka na przełamanie

JCZ
Cracovia - Miedź Legnica 0:0
Cracovia - Miedź Legnica 0:0 Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Cracovia nie znalazła sposobu na Antona Kanibołockiego. To ukraińskiemu bramkarzowi Miedź Legnica zawdzięcza punkt przy Kałuży (0:0). Na stadionie zasiadło 4 239 widzów.

Po niezłym początku Miedź wyraźnie spuściła z tonu. Jej problemy zaczęły się w meczu z mistrzem Polski, Legią Warszawa (1:4), a były kontyunowane w spotkaniach z Lechem Poznań (1:2), Piastem Gliwice (2:2) czy Zagłębie Sosnowiec (1:3). Najgorzej zespół wypadł w poprzedniej kolejce, dostając ostry łomot od Śląska Wrocław (0:5).

Atmosferę w szatni poprawiły trochę awanse w Pucharze Polski (najpierw 3:0 z Sandecją Nowy Sącz, potem 1:0 z GKS-em Bełchatów). Bogiem a prawdą wszyscy oczekiwali jednak przełamania w lidze - najlepiej dzisiaj. Ale to nie nastąpiło. Miedź znów zaliczyła słaby występ.

Przed przerwą próbował w zasadzie jedynie Petteri Forsell. Raz uderzył obok, raz w bramkarza. Więcej zagrożenia sprawiła natomiast Cracovia. Gdyby nie interwencje Antona Kanibołockiego, to któryś ze strzałów zakończyłby się golem. Próbowali kolejno: Sergej Zenjov, Airam Cabrera oraz Marcin Budziński.

W drugiej połowie najlepszej okazji dla "Pasów" nie wykorzystał Michal Siplak, którego zatrzymał - a jakże - Kanibołocki (w asekuracji pomógł mu Adrian Purzycki). Dobrze między słupkami zachował się także Michal Pesković - golkiper gospodarzy.

To pierwszy bezbramkowy remis w lidze od 2 września. Co ciekawe, tamten mecz 7. kolejki również odbył się z udziałem Cracovii (0:0 przeciw Legii Warszawa).

Piłkarz meczu: Anton Kanibołocki