Lotto Ekstraklasa. Cracovia skuteczna w delegacji. Arkę dotknął kryzys?

JCZ
Arka Gdynia - Cracovia 0:3
Arka Gdynia - Cracovia 0:3 Karolina Misztal
Lotto Ekstraklasa. W spotkaniu zamykającym 18. kolejkę Arka Gdynia uległa Cracovii, przegrywając 0:3 (0:2). Bramkę z rzutu karnego zdobył Airam Cabrera, z gry dołożył Javi Hernandez. Przedzieliło je samobójcze trafienie Luki Maricia. Na trybunach zasiadło 4223 widzów.

Arce szybko ten mecz wymknął się spod kontroli. W 32 minucie przegrywała bowiem już 0:2. Nierozważny wślizg Michała Nalepy w polu karnym, a potem seria błędów całej defensywy sprawiły, że kibice jeszcze w trakcie pierwszej połowy utracili nadzieję na zdobycie choćby punktu.

Pierwszą bramkę zdobył Airam Cabrera. Cracovia do tej pory marnowała jedenastki za sprawą Michała Helika (dwa razy) i Javiego Hernandeza (raz). Hiszpański napastnik też oddał beznadziejny strzał, ale jakimś cudem piłka minęła Pavelsa Steinborsa. Drugiego gola dołożył obrońca Arki, Luka Marić. Chorwata nabił Cornel Rapa po dośrodkowaniu od Mateusza Wdowiaka.

Arka po zmianie stron zagrała trochę odważniej. Próby Michała Janoty i Luki Zarandii nie mogły jednak zaskoczyć dobrze dziś dysponowanego Michala Peskovicia. W doliczonym czasie gdynian dobił Javi Hernandez.

Dzięki wygranej Cracovia przesunęła się na jedenaste miejsce. Arka wciąż jest wyżej, choć zanotowała dwie porażki z rzędu (a licząc mecz PP z Jagiellonią Białystok to nawet trzy).

Piłkarz meczu: Michal Pesković