Lotto Ekstraklasa. Cracovia wygrała po bramce debiutanta. "Pasy" już w pierwszej ósemce

DW
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Cracovia wygrała na inaugurację rundy wiosennej, choć pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Piast Gliwice. Bramki dla "Pasów" zdobyli Airam Cabrera oraz debiutant Sergiu Hanca. Podopieczni Michała Probierza wskoczyli przed Wisłę Kraków i w tej chwili zajmują 8. miejsce w tabeli. Jak odpowie Biała Gwiazda? Jej mecz dopiero w poniedziałek.

Cracovia wygrała po bramce debiutanta

Gospodarze przed sobotnim spotkaniem byli na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Do grupy mistrzowskiej brakowało im zwycięstwa, pod warunkiem, że pozostali rywale nie zapunktują w swoich spotkaniach. Krok pierwszy został więc wykonany, a "Pasy" notują właśnie serię pięciu wygranych.

Spotkanie nie rozpoczęło się za dobrze dla krakowskiej drużyny. Po 22 minutach Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie. Ładna, dwójkowa akcja gości prawą stroną, w której Mateusz Mak wypuścił w "uliczkę" Martina Konczkowskiego. Dopisało mu szczęście, bowiem Mateusz Wdowiak, który chciał wślizgiem wygarnąć piłkę, przypadkiem wpadł na Michala Siplaka, przez co defensor Piasta miał sporo wolnego miejsca. Ten zacentrował jednak wprost do Dytyateva, ale zawodnik gospodarzy odbił ją tak, że Felix bez problemu mógł uderzyć ją z woleja. Pasy wyrównały po kwadransie. Rzut wolny dla gospodarzy, do piłki podszedł Airam Cabrera i fenomenalnie uderzył bezpośrednio na bramkę. Wyciągnięty jak struna Frantisek Plach był bezradny.

W drugiej połowie dał o sobie znać Sergiu Hanca - debiutant. W 50. minucie zawodnik zdobył premierowe trafienie dla Cracovii. Ustawiony tyłem do bramki Airam Cabrera dostał bardzo dobre podanie z lewej flanki, po czym od razu zagrał do Sergiu Hancy. Ten uderzył od razu po dalszym rogu do siatki.

Pod koniec spotkania gospodarze powinni strzelić trzeciego gola. Sytuację sam na sam zmarnował Mateusz Wdowiak. Frantisek Plach tym razem wygrał pojedynek, czym zrehabilitował się za nieudaną interwencję przy drugim golu Pasów.

Wynik 2:1 utrzymał się do końca, a to oznacza, że Cracovia co najmniej do poniedziałku będzie w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Michała Probierza wygrywają po raz piąty z rzędu!