Lotto Ekstraklasa. Derby dla Zagłębia Lubin. "Miedziowi" bez kłopotu pokonali Miedź Legnica. Kuriozalne błędy Antona Kanibołockiego

JCZ
Zagłębie wskoczyło na ósme miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy
Zagłębie wskoczyło na ósme miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy FOT. Piotr Krzyżanowski
Lotto Ekstraklasa. Zagłębie Lubin zaliczyło wymarzony początek rundy wiosennej. W Poznaniu pokonało Lecha (2:1), a dzisiaj przed własną publicznością okazało się lepsze od Miedzi Legnica (3:0). W derbach po bramce zdobyli niezawodny Bartłomiej Pawłowski i odchodzący w lipcu do Serie A Filip Jagiełlo. Drugie trafienie zaliczono jako samobój autorstwa Aleksandra Miljkovicia.

Lotto Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 3:0

Dzięki wygranej Zagłębie wskoczyło do czołowej ósemki. Pozostanie w niej, jeżeli Cracovia przegra z Legią Warszawa, a Wisła Kraków polegnie w spotkaniu przeciwko Śląskowi Wrocław. Czy to realne?

Tak czy siak ostatnie wyniki Zagłębia nie są dziełem przypadku i mogą napawać kibiców uzasadnionym optymizmem. Zespół wyraźnie odżył po odejściu Mariusza Lewandowskiego. Jest dobrze zorganizowany w defensywie i wie co ma robić w ofensywie. W połowie grudnia potrafił w końcu pokonać na wyjeździe Jagiellonię Białystok (4:0), natomiast wiosnę rozpoczął od dwóch wygranych z rzędu.

Mecz z Miedzią od początku ułożył się po myśli trenera Bena van Daela. Jego podopieczni objęli prowadzenie już w 15 minucie. Z kolei 18 minucie podwyższyli na 2:0.

Piłka przekroczyła linię całym obwodem? Akcja na 2:0
Piłka przekroczyła linię całym obwodem? Akcja na 2:0 Ekstraklasa S.A.

Znowu błysnął Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy trafił trochę w stylu Christiana Gytkjaera, który tydzień temu też dopadł do bezpańskiej piłki. Wtedy jednak sprzymierzeńcem okazał się słupek i plecy Konrada Forenca, a dzisiaj dziurawe ręce Antona Kanibołockiego. Ten sam bramkarz sprezentował także "Miedziowym" bramkę na 3:0. Ukrainiec za krótko wybił bowiem piłkę, z której użytek zrobił Filip Jagiełło.

- Sami sobie strzelamy bramki... Musimy podnieść głowy do góry i popracować zwłaszcza nad koncentracją. W takim stylu nie utrzymamy się w lidze - mówił pomocnik Miedzi, Rafał Augustyniak (cytat za Canal+ Sport).

Piłkarz meczu: Bartłomiej Pawłowski