krk
Karolina Misztal
Od zwycięstwa rozpoczęli 2019 rok piłkarze Korony. Podopieczni Gino Lettieriego pokonali w Gdyni Arkę 2:1 (2:0). Oto co po meczu powiedział szkoleniowiec kielczan.

Gino Lettieri, Korona Kielce:

W pierwszej połowie byliśmy lepszą drużyną. Już jednak przed przerwą zaczęły się nasze kłopoty z powodu kontuzji Michała Gardawskiego. W przerwie natomiast znak zapytania stanął przy Oliverze Petraktu, który również borykał się z urazem. Gratulacje dla niego, że przetrwał. W drugiej połowie zmieniliśmy taktykę. Wprowadziliśmy Piotrka Malarczyka, który miał za zadanie wybijać długie piłki.

Wygraliśmy zasłużenie. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i dziś widzieliśmy rezultaty. Zespół był świetnie przygotowany fizycznie i podjął walkę do samego końca. Jeszcze raz gratuluję drużynie za ten mecz.

Ognjen Gnjatić wyglądał bardzo dobrze. Biorąc dodatkowo pod uwagę, że zagrał na pozycji, na które zwykle nie występuje. Przez 5-6 minut w drugiej połowie, gdy zmieniliśmy taktykę, nie do końca rozumiał jeszcze pewne rzeczy. Wynika to jednak z tego, że jest nowy. Będzie jeszcze lepiej.

źródło: Korona Kielce

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Gino Lettieri: Wygraliśmy zasłużenie. Zespół był świetnie przygotowany fizycznie - Gol24