Lotto Ekstraklasa. Główka pracuje - Pogoń wygrała z Bruk-Betem po dwóch bramkach głową Adama Buksy

DW
Sebastian Wolosz/ Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Pogoń Szczecin znacznie przybliżyła się do utrzymania w Ekstraklasie. Portowcy wygrali u siebie z Bruk-Bet Termalicą 2:0 po golach Adama Buksy. Napastnik dwukrotnie wykorzystał dośrodkowania kolegów z drużyny i głową pokonał Dariusza Trelę. Zwycięstwo sprawia Pogoni sprawia, że wyprzedza ona w tabeli Śląsk Wrocław i Lechię Gdańsk. W Szczecinie pojawił się napastnik, który może być skuteczny?

W 16. minucie blisko gola byli goście. Po dośrodkowaniu Stefanika z rzutu rożnego piłka trafiła na nogę Romana Gergela, ten pięknie uderzył z woleja, lecz obrona Łukasza Załuski była jeszcze lepsza. Po kilku minutach odwdzięczyła się Pogoń. Po świetnym prostopadłym podaniu od Drygasa sprzed pola karnego huknął Frączczak, lecz piłka przeleciała tuż obok słupka.

Na gole musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Sześć minut po zmianie stron Adam Buksa pokonał Dariusza Trelę. Akcja gospodarzy prawą stroną boiska - Kamil Drygas precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a Buksa strzałem głową umieścił piłkę w siatce. To jego pierwszy gol dla "Dumy Pomorza". Po chwili dołożył także drugie trafienie! Znów dośrodkowanie z prawej strony, tym razem od Rapy, a napastnik raz jeszcze trafił do siatki. To była znakomita niedziela dla byłego zawodnika Zagłębia Lubin.

Pogoń zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie spadkowej i oddala się od degradacji. Dwa ostatnie miejsca zajmują Bruk-Bet Termalica oraz Sandecja Nowy Sącz.