Lotto Ekstraklasa. Gol w ostatniej akcji meczu! Jagiellonia...

Lotto Ekstraklasa. Gol w ostatniej akcji meczu! Jagiellonia rzutem na taśmę pokonała Wisłę Płock

red

Jagiellonia wygrała z Wisłą Płock po bramce w ostatniej akcji meczu
1/12
przejdź do galerii

Jagiellonia wygrała z Wisłą Płock po bramce w ostatniej akcji meczu ©Wojciech Wojtkielewicz

Lotto Ekstraklasa. Starcie Jagiellonii z Wisłą Płock nie mogło się podobać. Okazji bramkowych było jak na lekarstwo, a na boisku nie brakowało złośliwości. Niemoc gospodarzy w ostatniej akcji meczu przełamał Jakub Wójcicki, zdobywając bramkę na wagę trzech punktów. Na trybunach stadionu przy Słonecznej zasiadło ponad 9 tys. widzów.

Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 1:0

Zobacz galerię

Po wysokim zwycięstwie w Legnicy z Miedzią (3:0) Jagiellonia była zdecydowanym faworytem sobotniego pojedynku. I rzeczywiście trzy punkty trafiły na konto białostoczan. Wygrana przyszła jednak w wielkich męczarniach, a do tego w niezwykle szczęśliwych okolicznościach.

W pierwszej połowie dwie znakomite okazje dla Jagiellonii zaprzepaścił Zoran Arsenić.
Środkowy obrońca gospodarzy najpierw niepilnowany przez nikogo głową z kilku metrów uderzył prosto w Thomasa Daehne. Z kolei w 34. minucie otrzymał futbolówkę w polu karnym, a przed sobą miał tylko golkipera Wisły. Piłki jednak nie opanował...

Jagiellonia do przerwy strzeliła dwie bramki, ale obie zostały nieuznane. Najpierw do siatki trafił Patryk Klimala. W tej sytuacji napastnik gospodarzy dał się złapać na minimalnym spalonym. W 30. minucie Arvydas Novikovas dobijał uderzenie Tarasa Romanczuka, ale Litwin również znalazł się na ofsajdzie.

W drugiej połowie nieco więcej do powiedzenia mieli przyjezdni. Najlepszą sytuacje zmarnował Oskar Zawada, który z czterech metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Gola strzeliła jednak Jaga i to w szóstej minucie doliczonego czasu gry! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stefan Scepović ostemplował poprzeczkę, ale wprowadzony na ostatni kwadrans Jakub Wójcicki popisał się skuteczną dobitką.

Piłkarz meczu: Jakub Wójcicki