Lotto Ekstraklasa. Grała Korona, strzelało Zagłębie. Ósemka bez drużyny z Kielc? "Miedziowi" są już niemal pewni gry w grupie mistrzowskiej

Bartosz Głąb
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2 Sławomir Stachura
Lotto Ekstraklasa. Do minimum zmalały szanse Korony Kielce na awans do grupy mistrzowskiej. W przedostatniej kolejce fazy zasadniczej drużyna Gino Lettieriego, mimo wielu okazji na gola, przegrała z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:0). "Miedziowym" zwycięstwo zapewnili Bartłomiej Pawłowski i Damjan Bohar.

Lotto Ekstraklasa: Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2

Od początku spotkania gospodarze zdecydowanie przeważali nad przeciwnikami z Lubina, jednak razili ogromną nieskutecznością podobnie jak w poprzednim meczu przeciwko Cracovii. Ich gra świetnie prezentowała się do wysokości pola karnego przeciwników.

Gdy wydawało się, że Koronie udało się wreszcie złamać obronę Zagłębia, radość po golu Felicio Browna Forbesa przerwał gwizdek arbitra, który dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej (i słusznie). W drugiej odsłonie spotkania Korona nadal przeważała, ale z każdą kolejną minutą impet jej ataków coraz bardziej słabł, a do głosu powoli dochodzili "Miedziowi", którym udało się przeprowadzić dwie wyborne akcje.

W 77. minucie o indywidualną akcję pokusił się Bartłomiej Pawłowski. Skrzydłowy wyprowadził kontrę swojej drużyny i oddał mocny strzał zza pola karnego, po którym - ku zaskoczeniu niemal wszystkich w Kielcach - piłka zatrzepotała w siatce. Gospodarze jeszcze nie otrząsnęli się po utracie bramki, a przegrywali już różnicą dwóch trafień. Pięć minut po golu Pawłowskiego na listę strzelców wpisał się bowiem Damjan Bohar, czym przypieczętował zaskakujące z przebiegu meczu zwycięstwo Zagłębia Lubin.

Taki wynik powoduje, że Korona Kielce, która spisywała się nieźle przez większą część sezonu, już jutro może stracić szanse na udział w grupie mistrzowskiej (o ile wszystkie zespoły aktualnie się w niej znajdujące wygrają). Natomiast Zagłębie jest niemal w ekstazie, bo chyba tylko duży splot niefortunnych wyników może spowodować jego spadek do drugiej ósemki. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy Korona Kielce zagra w Gliwicach z Piastem, natomiast Zagłębie Lubin u siebie podejmie Wisłę Kraków.

Piłkarz meczu: Bartłomiej Pawłowski
Atrakcyjność meczu: 5/10

Zawód sędziego jest niezwykle niewdzięczny, ale i podatny na korupcję, o czym niestety przekonaliśmy się już w Polsce. Dlatego federacje, zarówno te krajowe jak i międzynarodowe, czynią wiele starań, by komfort pracy pozostawał na odpowiednim poziomie. Zobaczcie, jak przedstawia się lista zarobków w poszczególnych rozgrywkach.

Zarobki sędziów piłkarskich: od B-klasy do Ligi Mistrzów. Il...