Lotto Ekstraklasa. Jagiellonia z pazurem. Przegrany finał Pucharu Polski odbiła sobie w lidze na Pogoni. 4:2!

JCZ
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2 Wojciech Wojtkielewicz
Lotto Ekstraklasa. Sześć bramek padło w ostatnim meczu 34. kolejki. Jagiellonia Białystok rozbiła Pogoń Szczecin, wygrywając u siebie 4:2 (2:1). Dzięki zwycięstwu drużyna Ireneusza Mamrota umocniła się na miejscu tuż za podium. Na trybunach zasiadło 6348 osób.

Mecz Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 4:2

Jagiellonia podrażniona finałem Pucharu Polski od razu ruszyła do ataku. Do wypracowania dwubramkowej przewagi potrzebowała zaledwie siedmiu pierwszych minut gry. Schemat "trafienia" Pogoń okazał się ten sam: rzut rożny - wrzutka - strzał. W akcji na 1:0 wprawdzie dośrodkowanie od Guilherme i uderzenie Jesusa Imaza przedzieliła jeszcze główka Ivana Runje, ale przy 2:0 nikt już się nie napotoczył i to właśnie chorwacki stoper skierował ją do siatki.

Przed zmianą stron futbolówka była częściej w posiadaniu Pogoni. Drużyna ze Szczecina miała jednak kłopot z finalizacją akcji. Tylko kontaktową bramkę po podaniu od Zvonimira Kozulja zdobył młodzieżowiec Sebastian Kowalczyk. Po innym groźnym strzale, autorstwa Soufiana Benyaminy, zatrzęsła się jedynie poprzeczka (przed nim ze strony Jagiellonii słupek obił Martin Kostal).

W drugiej połowie Jagiellonia dokończyła "robotę". W 66 minucie wynik na 3:1 podwyższył bowiem Jesus Imaz, na raty wykorzystując kontratak. Dla Hiszpana ostatnie tygodnie w lidze są niezwykłe. Od 29. kolejki do 34. włącznie zdobył osiem bramek. W sumie w tym sezonie (jesienią grał dla Wisły Kraków) trafił piętnaście razy i zapisał trzy asysty.

Straty na 2:3 zmniejszył w 79 minucie Zvonimir Kozulj. Zawodnik Pogoni trafił bezpośrednio z rzutu wolnego, uderzając precyzyjnie przy prawym słupku. Pogoni jednak nie stać było już na kolejną bramkę. Wynik chwilę przed końcem regulaminowego czasu ustalił na 4:2 Martin Pospisil.

Co ten wynik oznacza dla układu grupy mistrzowskiej? Otóż Pogoń tak naprawdę straciła szanse na zajęcie miejsca premiowane występami w eliminacjach do Ligi Europy. Jagiellonia za to się na nim umocniła. Jej dorobek wynosi 54 punkty. To o trzy więcej od Zagłębia Lubin i Cracovii, a pięć od Lecha Poznań.

Piłkarz meczu: Jesus Imaz