Lotto Ekstraklasa. Kibu Vicuna po meczu ze Śląskiem: Zagraliśmy mądrze

krk
Wisła Płock ośmieszyła we Wrocławiu drużynę Śląska
Wisła Płock ośmieszyła we Wrocławiu drużynę Śląska Fot. Tomasz Hołod
Lotto Ekstraklasa. Chociaż Śląsk Wrocław przez ponad godzinę grał z przewagą jednego zawodnika, to uległ Wiśle Płock aż 0:3. Oto co po meczu powiedział Kibu Vicuna, szkoleniowiec płockiej drużyny.

Kibu Vicuna, Wisła Płock:

- Jestem bardzo zadowolony. Była jedność, graliśmy bardzo dobrze - w innym stylu niż wcześniej. W pierwszym i drugim meczu stosowaliśmy atak pozycyjny, dłużej od przeciwników utrzymywaliśmy się przy piłce i skończyło się remisami 3:3 z Zagłębiem Lubin i 1:1 z Piastem Gliwice.

Spotkanie we Wrocławiu zaczęliśmy dobrze, znów graliśmy piłką, prawdą jest, że w po czerwonej kartce w pierwszej połowie nie zrobiliśmy dobrej sytuacji. Drugą połowę zagraliśmy defensywnie w ustawieniu 1-4-4-1, oddaliśmy piłkę Śląskowi, ale po bardzo dobrym kontrataku gola strzelił Damian Szymański. Cały czas graliśmy mądrze, dlatego zdobyliśmy trzy punkty, które są dla nas bardzo ważne.

źródło: Wisła Płock / własne