Lotto Ekstraklasa. Klątwa Cracovii nie odeszła. Cillian Sheridan z dubletem

red
Lotto Ekstraklasa. Drużyna Michała Probierza jeszcze w tym sezonie nie wygrała, a na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie wciąż musi czekać. Jagiellonia konsekwentnie zagrała przeciwko "Pasom" i pewnie wygrała 3:1. Dwa gole zdobył Cillian Sheridan, o którym mówiło się w kontekście odejścia.

Michał Probierz przyjechał do Białegostoku, by przypomnieć najlepsze lata swojej kariery trenerskiej. To właśnie za kadencji obecnego szkoleniowca "Pasów" białostoczanie osiągali historyczne wyniki. Nawiązać do tych czasów było trudno, zwłaszcza że Cracovia miała przed meczem trzy punkty. Mecz bardzo dobrze zaczął zespół z Podlasia. Podopieczni Ireneusza Mamrota spokojnie budowali akcje, ale nie mogli dojść do stuprocentowej sytuacji. Na ratunek przybył stały fragment gry.

W 43. minucie Siplak niepotrzebnie faulował z boku Bezjaka. Słoweniec walczył na prawym skrzydle, ale złamał przepisy. Do piłki podszedł Guilherme i świetnie dośrodkował na głowę Bartosza Kwietnia. Ten wykorzystał celne podanie i pokonał bramkarza Cracovii.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Po ośmiu minutach drugiej połowy Cillian Sheridan głową wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Wygrany pojedynek z Helikiem i Guilherme podaniem z boku zapisał sobie już drugą asystę w tym meczu, a trzecią z rzędu! Na 20 minut przed końcem spotkania rywalizację zakończył napastnik Jagiellonii. Sheridan nadbiegał z lewej strony po podaniu od Novikovasa i sam wykończył akcję, którą wcześniej zaczął na własnej połowie.

Kwadrans przed końcem "Pasy" zdobyły bramkę na otarcie łez. Celny strzał z dystansu Siplaka i Kelemen wybił piłkę przed siebie. Tam dopadł do niej Airam Cabrera i zdobył swojego pierwszego gola po powrocie do Ekstraklasy. Trzy punkty po ośmiu spotkaniach to najgorszy start Cracovii w XXI wieku.