Lotto Ekstraklasa. Korona Kielce przerwała złą serię. Dublet Elii Soriano. Śląskowi Wrocław cofnięto dwa rzuty karne

JCZ
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:0
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:0 Sławomir Stachura
Lotto Ekstraklasa. Korona Kielce w końcu przełamała swoją niemoc. Po serii trzech porażek pokonała Śląska Wrocław 2:0 (1:0). Zadecydowały trafienia Elii Soriano z 14 i 80 minuty. Dzięki wygranej drużyna Gino Lettieriego wskoczyła na pozycję lidera w grupie spadkowej. Jej spotkanie obejrzało 5018 widzów w tym kilkuset przyjezdnych.

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:0

Korona nie stworzyła dzisiaj wielkiego widowiska. Przez większość meczu skupiła się na zadaniach obronnych, pozwalając tym samym Śląskowi na swobodne rozgrywanie piłki. Rywal nie umiał jednak zrobić użytku ze swoich akcji. No i jego przekleństwem okazał sie system VAR.

To po wideoweryfikacji cofnięte zostały obie decyzje Mariusza Złotka o przyznaniu karnych dla Śląska. Arbiter ze Stalowej Woli najpierw przyznał się do złej oceny sytuacji z 45 minuty (uznał, że Farshad Ahmadzadeh był faulowany), a potem także z 46 (dopatrzył się przewinienia na Arkadiuszu Piechu).

O wyniku zadecydował Elia Soriano. Napastnik Korony w 14 minucie wykorzystał nieporozumienie między Kamilem Dankowskim a Igorsem Tarasovsem. Jako pierwszy dopadł bowiem do niechcianej futbolówki i za moment skierował ją do siatki. Drugiego gola Soriano strzelił dziesięć minut przed końcem spotkania - z rzutu karnego.

Piłkarz meczu: Elia Soriano