Lotto Ekstraklasa. Korona po słabym meczu zremisowała z Miedzią 0:0 [DUŻO ZDJĘĆ]

dor, saw
W ostatnim meczu w tym roku Korona Kielce zremisowała z Miedzią Legnica 0:0.
W ostatnim meczu w tym roku Korona Kielce zremisowała z Miedzią Legnica 0:0. Fot. Dorota Kułaga
W ostatnim w tym roku meczu Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała Miedzią Legnica 0:0. Był to słaby pojedynek. Kielczanie zakończyli tegoroczne występy z dorobkiem 31 punktów.

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0
Korona: Miśkiewicz – Gardawski, Kovacević, Marquez Ż – Rymaniak, Możdżeń, Żubrowski, Janjić (75. Cebula), Kallaste (69. Diaw) – Arweladze (69. Brown Forbes), Soriano,
Miedź: Kanibołocki – Zieliński, Milijković Ż, Osyra, Bartczak – Camara, Szczepaniak (74. Piątkowski), Purzycki Ż, Fernandez – Ojamaa - Forsell.
Sędziował: Piotr Lasyk z Bytomia.
Widzów: 5468.
Korona zaczęła w mocno zmienionym składzie w porównaniu do ostatniego spotkania. W bramce zadebiutował Michał Miśkiewicz, a w polu zagrali między innymi Wato Arweladze, Ken Kallaste, Zlatko Janjić, a więc zawodnicy, którzy ostatnio nie dostawali szansy gry.
Pierwszy celny strzał oddała Miedź - w 4 minucie główkował Kornel Osyra, ale Miśkiewicz wybił piłkę na rzut rożny. W 6 minucie bramkarz Korony popisał się udaną interwencją po strzale Fernandela. Korona pierwszą groźną akcję przeprowadziła w 16 minucie. Bartosz Rymaniak zacentrował w pole karne, z pierwszej piłki uderzył Mateusz Możdżeń – nad poprzeczką.
W 26 minucie Elia Soriano wymusił błąd na bramkarzu Miedzi, ale jego dogranie do Arweladze było niecelne. Po chwili, po rzucie rożnym, strzelał Soriano, też niecelnie.
W 43 minucie ładną akcję przeprowadził Hiszpan Ivan Marquez. Podał do Soriano, ten uderzył, ale w środek bramki i bramkarz złapał piłkę. Szkoda, że nie był to strzał po ziemi, bo murawa była grząska i można to było wykorzystać.

Pierwsza połowa stała na słabym poziomie. Kibice liczyli na to, że po przerwie będzie lepiej….W 50 minucie z około 18 metrów uderzył Arweladze – obronił Kanibołocki. Później kilka groźnych strzałów oddali goście – w 52 Ojamaa z kilku metrów, w 54 Fernandez, ale bardzo dobrze spisał się Miśkiewicz. Korona nie miała atutów w ofensywie, nawet jeśli przeprowadzała akcje, to w polu karnym rywala Soriano, Arweladze i Janjić, ani wprowadzony Brown Forbes nie byli w stanie skierować piłki do bramki.
W 86 minucie główkował jeszcze Bartosz Rymaniak, ale Kanibołocki nie dał się zaskoczyć.
Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Korona zakończyła tegoroczne występy w ekstraklasie z dorobkiem 31 punktów.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Korona po słabym meczu zremisowała z Miedzią 0:0 [DUŻO ZDJĘĆ] - Echo Dnia Świętokrzyskie