Lotto Ekstraklasa. Korona wyszarpała zwycięstwo nad Śląskiem. Cios ze strony wprowadzonego Górskiego

JCZ
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:1
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:1 Sławomir Stachura
Lotto Ekstraklasa. Korona Kielce z drugą wygraną w sezonie. U siebie, na zakończenie 4. kolejki, pokonała Śląsk Wrocław 2:1. Z trybun spotkanie obserwowało 7243 widzów w tym grupa przyjezdnych.

Mecz w Kielcach nie stał na wysokim poziomie. Na boisku rządził głównie chaos z niechlujstwem. Zresztą w takiej scenerii utrzymana została też akcja bramkowa dla Śląska. W 10 minucie fatalnie zachował się bramkarz Korony, Matthias Hamrol, pozwalając Marcinowi Robakowi na przejęcie piłki i wpakowanie jej do siatki.

Z prowadzenia goście cieszyli się ledwie dziesięć minut. Do wyrównania doprowadził bowiem Elia Soriano, który wykorzystał jedenastkę. Sędzia Krzysztof Jakubik podyktował ją za rękę Piotra Celebana (dojrzał ją dzięki wideoweryfikacji). Soriano przed przerwą jeszcze raz skierował futbolówkę do bramki, ale znalazł się wtedy na ofsajdzie.

Po zmianie stron spotkanie ciągnęło się w nieskończoność. Żadna z drużyn długo nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść. Dopiero w 81 minucie Korona znalazła sposób na Śląska. Decydujący cios zadał wprowadzony Maciej Górski, któremu dośrodkował Bartosz Rymaniak.

Piłkarz meczu: Elia Soriano