Lotto Ekstraklasa. Lechia Gdańsk powiększa przewagę! We Wrocławiu pomogła... poprzeczka. I to aż cztery razy

JCZ
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 0:2
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 0:2 Pawel Relikowski / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Piąte zwycięstwo z rzędu a jedenaste w ogóle odniosła Lechia Gdańsk. W meczu otwierającym 17. kolejkę pokonała we Wrocławiu Śląsk 2:0 (2:0). Z trybun mecz kibicowskiej przyjaźni obejrzało 6860 widzów.

Po pierwszej odsłonie kibicom z Wrocławia ciężko było uwierzyć, że Śląsk przegrywa różnicą akurat dwóch bramek. Ich zespół może i nie spisał się zbyt dobrze w obronie, ale stworzył kilka wyśmienitych okazji. Jak na złość poo żadnej piłka nie zatrzepotała w siatce. A sytuacje to były przednie, ponieważ piłka aż trzykrotnie obiła poprzeczkę; najpierw po strzale Djordje Cotry z rzutu wolnego, potem Damiana Gąski i na koniec Wojciecha Golli.

Lechia lepiej nastawiła celowniki, dlatego na przerwę schodziła z obiecującym wynikiem - 2:0. Prowadzenie objęła po kwadransie gry kiedy z pierwszej piłki strzał oddał stoper Michał Nalepa. W zeszłym sezonie 25-latek nie był zbyt pewnym punktem drużyny. Trener Piotr Stokowiec postawił go jednak na nogi i dziś cieszy się z jego wysokiej dyspozycji (wcześniej Nalepa zdobył też po bramce z Wisłą Kraków w Pucharze Polski i w ostatniej kolejce z Jagiellonią Białystok w lidze).

Wygraną Lechii przypieczętował Lukas Haraslin. Do wczoraj jego występ stał pod znakiem zapytania. Słowak uskarżał się bowiem na ból stopy po faulach, jakie popełnili na nim w niedzielę gracze Jagiellonii. We Wrocławiu dał jednak radę zagrać od początku i w 25 minucie zaprezentował wszystkie swoje największe atuty: odebrał piłkę Damianowi Gąsce, w sprinterskim tempie kiwnął Piotra Celebana, a na dokładkę wygrał jeszcze pojedynek z Jakubem Wrąblem, zdobywając czwartą bramkę w sezonie (trzecią w lidze).

Śląsk w drugiej połowie nie umiał nawiązać już walki. Debiutujący Daniel Szczepan obił - a jakże - poprzeczkę. Lechia z 37 punktami jest niepodważalnym liderem tabeli. Druga w tabeli Legia Warszawa traci do niej 8 punktów. Trzecia Jagiellonia Białystok - 9.

Piłkarz meczu: Zlatan Alomerović