Lotto Ekstraklasa. Legia Warszawa zatopiła Arkę w pięć minut. Do lidera traci tylko punkt

red
Arka Gdynia poniosła piątą z rzędu porażkę
Arka Gdynia poniosła piątą z rzędu porażkę Przemyslaw Swiderski
Lotto Ekstraklasa. Legia Warszawa w ostatnim sobotnim meczu 25. kolejki zwyciężyła w Gdyni Arkę 2:1 (0:0). Piłkarze Ricardo Sa Pinto oba gole zdobyli w przeciągu pięciu minut. Gospodarze starali się odrobić straty, ale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Żółto-niebiescy ponieśli piątą z rzędu porażkę i z coraz większym niepokojem spoglądają na sam dół tabeli.

Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni, którzy od początku zepchnęli Arkę do defensywy. W ciągu pierwszego kwadransa Legia nie stworzyła sobie klarownych okazji bramkowych. Dwukrotnie z dystansu uderzali najpierw Dominik Nagy, a później Michał Kucharczyk, ale nie zmuszali Pavelsa Steinborsa do interwencji. W 13. minucie kontuzji doznał Damian Zbozień, który nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na murawę wszedł Tadeusz Socha. Po początkowej przewadze Legii to Arka przejęła inicjatywę, jednak także jak Wojskowi nie byli w stanie stworzyć groźnej sytuacji bramkowej.

Inaczej sprawa miała się po przerwie. W drugą połowę odważniej weszli podopieczni Zbigniewa Smółki, ale to Legia w 59. minucie meczu objęła prowadzenie. Carlitos Lopez strzałem zza pola karnego pokonał Steinborsa I trafił w okienko bramki. Pięć minut później było już 2:0. Legioniści wyszli z kontrą trzech na trzech I po kombinacyjnej akcji piłkę do siatki wpakował Sandro Kulenović. To nie podcięło skrzydeł arkowcom.

W 68. minucie Maciej Jankowski pokonał Radosława Majeckiego. Arka wciąż próbowała wyrównać. Na siedem minut przed końcem spotkania Tadeusz Socha z kilku metrów strzelił ponad poprzeczką. Na więcej Arki nie było jednak stać. Górą w tym spotkaniu była Legia Warszawa. Tym samym passa meczów bez zwycięstwa żółto-niebieskich wciąż trwa.

Piłkarzy pożegnały gwizdy, a kibice domagali się, by trener Zbigniew Smółka przyszedł porozmawiać z kibicami.

Piłkarz meczu: Carlitos