LOTTO Ekstraklasa. Maciej Bartoszek: Zaskoczyliśmy Ruch, wyglądaliśmy świetnie

krk
Andrzej Banaś
LOTTO Ekstraklasa. Korona na Kolporter Arenie pokonała chorzowski Ruch 1:0. Dla kielczan było to siódme z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością. Zagraliśmy jedno z lepszych spotkań. Dotyczy to kwestii taktycznych, konsekwencji, realizacji założeń meczowych - mówił po wygranej z Niebieskimi Maciej Bartoszek.

Maciej Bartoszek, Korona Kielce:

Uważam, że zagraliśmy jedno z lepszych spotkań. Dotyczy to kwestii taktycznych, konsekwencji, realizacji założeń meczowych. Wyglądaliśmy świetnie i naprawdę gratuluję zawodnikom.

Myślę, że trochę zaskoczyliśmy Ruch. Podeszliśmy do nich wysoko i w drugiej połowie mieli duże problemy z wyprowadzaniem akcji spod tak agresywnego pressingu. Mimo wszystko długo czekaliśmy na zdobycie tej bramki. W 13. minucie popełniliśmy błąd, jedyny taki w tym meczu. Taktyczny. Mógł nas drogo kosztować, bo dobrze widzieliśmy, jak ciężko było zdobyć tę upragnioną bramkę. Golkiper gości spisywał się znakomicie, a defensywa była szczelna.

Teraz jedziemy na Legię. Z każdym można wygrać i zawsze powtarzam to zawodnikom niezależnie gdzie jestem i w jakim klubie pracuję. Trzeba stawiać sobie ambitne cele. Tak naprawdę nie stoimy na straconej pozycji, ale najbardziej istotne jest to, jak się zaprezentujemy. Na ile nam ten mecz się ułoży, bo bywają różne sytuacje. Musimy pamiętać, że pozostały dwie kolejki rundy zasadniczej. I koniecznie należy w nich zapunktować, żeby mieć pewność.