Lotto Ekstraklasa. Nic nie układa się po myśli Wisły. Od 2:0 do 2:2 z Jagiellonią

JCZ
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:2
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:2 Ryszard Kotowski
Lotto Ekstraklasa. Wisła Kraków nie upilnowała korzystnego wyniku. Mimo prowadzenia 2:0 ostatecznie zremisowała z Jagiellonią Białystok 2:2. Zadecydowało oddanie inicjatywy w drugiej połowie. Na trybunach zasiadło 13 811 widzów.

Piłkarze Wisły przystąpili do meczu obciążeni dwiema porażkami z rzędu i niepokojącymi doniesieniami na temat przyszłości klubu. A jednak na przerwę zeszli z dwubramkową zaliczką. Błysnął wtedy Marko Kolar, który w obu przypadkach wpisał się na listę strzelców. Za pierwszym razem doskonale odwrócił się w polu karnym i nabił tam jednego z rywali.

Z perspektywy Wisły to był niezwykle wymagający mecz. Jagiellonia złapała wiatr w żagle po zmianie stron. Kontaktową bramkę zdobył w 61 minucie Marko Poletanović. Przed nim koledzy oddali kilka bardzo groźnych prób, ale pokonać nie dał się Mateusz Lis. To także jeden z bohaterów tego widowiska. 21-latek nie miał ostatnio dobrej prasy, ale dziś kilka razy rzeczywiście dał radę.

Dziwnym trafem Wisła oddała w końcówce inicjatywę. Kompletnie zawiodła defensywa, która momentami wręcz przypatrywała się pracy białostoczan. Tak było w 68 minucie kiedy do wyrównania doprowadził Cillian Sheridan. Irlandczyk głową skierował piłkę do bramki. To jest jego tydzień. W środkę dzięki niemu drużyna awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, pokonując Arkę Gdynia (2:0) - m.in. po jego golu.

Piłki meczowej dla Wisły nie wykorzystał Zdenek Ondrasek. To zatem piąty raz w tym sezonie kiedy Jagiellonia potrafiła odwrócić losy spotkania. Tak było z Wisłą Płock (1:1), Górnikiem Zabrze (3:1), Lechem Poznań (2:2) czy Arką Gdynia (3:1).

Piłkarz meczu: Taras Romanczuk