Lotto Ekstraklasa. Nie tak pewne zwycięstwo Mistrza Polski nad Piastem. Legia Warszawa goni Lechię

red
Legia Warszawa wygrała z Piastem
Legia Warszawa wygrała z Piastem Lucyna Nenow / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. To był ostatni mecz Legii Warszawa przed własnymi kibicami w 2018 roku. Trzeba przyznać, że spotkanie z górnej części tabeli, trochę rozczarowało, szczególnie że Piast Gliwice do Warszawy przyjechał bez czterech, kluczowych graczy, którzy pauzowali za żółte kartki. Goście bardzo szybko stracili też Tomasza Jodłowca. Prowadzenie Legii jeszcze w pierwszej połowie zapewnił Sandro Kulenović, a rezultat na 2:0 w końcówce spotkania podwyższył Carlitos.

Piast Gliwice do Warszawy pojechał bez czterech, kluczowych piłkarzy, którzy w poprzednim spotkaniu Lotto Ekstraklasy obejrzeli żółte kartoniki i musieli przymusowo pauzować. Ci zawodnicy to: Joel Valencia, Michal Papadopulos, Mikkel Kirkeskov oraz Patryk Dziczek. To nie koniec pecha gości. Bardzo szybko, bo przed upływem pierwszych 10. minut gry stracili także Tomasza Jodłowca, którego do opuszczenia boiska zmusiła kontuzja.

Mecz w Warszawie do najbardziej emocjonujących nie należał i ci, którzy pod koniec rundy oczekiwali na fajerwerki, z pewnością się rozczarowali. Bardzo słabe spotkanie Wojskowych z Lechią Gdańsk, a dziś przeciętne z Piastem. Strach pomyśleć, co będzie działo się w ostatniej kolejce, gdy Legia pojedzie do czerwonej latarni w Lotto Ekstraklasie, czyli Sosnowca, by zagrać z tamtejszym Zagłębiem.

Prowadzenie gospodarzom zapewnił Sandro Kulenović, dla którego był to ligowy debiut w wyjściowym składzie przy Łazienkowskiej. Świetnie futbolówkę zagrywał mu Dominik Nagy i Chorwat nie miał większych problemów z pokonaniem Frantiseka Placha. Piłkarze z Gliwic w przerwie zapowiadali walkę w drugiej połowie, bo rezultat 0:1 zupełnie nic im nie dawał, ale po powrocie zawodników na murawę, nic takiego nie miało miejsca. Pod koniec spotkania padł natomiast drugi gol dla legionistów. Sebastian Szymański wypatrzył Carlitosa, a ten pokonał golkipera Piasta i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo.

Jak już wspomnieliśmy, przed nami ostatnia kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej w 2018 roku. Legia zagra na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 20 grudnia o godz. 20:30, a Piast Gliwice 21 grudnia o godz. 18 podejmie u siebie Jagiellonię Białystok.

Piłkarz meczu: Sandro Kulenović