psz, Gabriel Skoczeń
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1:1 Lucyna Nenow / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok (1:1) w piątkowym meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki padły jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Tom Hateley'a, który zaskoczył bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego, a wyrównał kilka minut później Karol Świderski.

Tempo meczu wzrastało wraz z upływem minut - na początku spotkania oba zespoły starały się grać spokojnie i unikać błędów. Stroną dominującą była Jagiellonia, to podopieczni Ireneusza Mamrota częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 16. minucie na prowadzenie niespodziewanie wyszedł jednak Piast po fantastycznej bramce z rzutu wolnego Toma Hateleya. Anglik podszedł do piłki ustawionej przed polem karnym i posłał futbolówkę w „okienko”, nie dając szans Sandomierskiemu na udaną interwencję.

Stracony gol podziałał mobilizująco na gości. Już w kolejnej akcji do wyrównania mógł doprowadzić Romańczuk, ale pomocnik Jagiellonii będąc w dogodnej pozycji nie trafił czysto w piłkę. Kilka minut później problemów ze skutecznością nie miał za to Karol Świderski. Napastnik otrzymał podanie od Guilherme, źle przyjął futbolówkę, ale dzięki biernej postawie defensywy Piasta Gliwice zdołał jeszcze oddać strzał i doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca pierwszej części spotkania.

Druga część meczu prowadzona była pod dyktando piłkarzy Piasta Gliwice, aktywny był wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Tomasz Mokwa, wyróżniał się także na murawie Joel Valencia. Gospodarze nie potrafili jednak ponownie pokonać Grzegorza Sandomierskiego. W końcówce poprzeczkę bramki obił najpierw Kirkeskov, później Parzyszek, ale futbolówka nie przekroczyła linii bramkowej. Sytuację sam na sam zmarnowali także Badia z Sheridanem i ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Piast Gliwice zremisował 1:1 z Jagiellonią Białystok w meczu ostatniej w tym roku kolejki Lotto Ekstraklasy.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Grzegorz Sandomierski

Materiał oryginalny: Lotto Ekstraklasa. Podział punktów w Gliwicach. Jagiellonia może być zadowolona z remisu - Gol24