Lotto Ekstraklasa. Remis jak porażka. Zagłębie dominowało, ale nie znalazło sposobu na Górnika Zabrze

krk
Zagłębie Lubin zremisowało z Górnikiem 1:1
Zagłębie Lubin zremisowało z Górnikiem 1:1 Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Lotto Ekstraklasa. W meczu 28. kolejki Zagłębie podzieliło się punktami z Górnikiem Zabrze. Chociaż spotkanie w Lubinie toczyło się pod dyktando Miedziowych, to bramkę pierwsi zdobyli przyjezdni. Punkt uratował gospodarzom Bartłomiej Pawłowski. Na trybunach zasiadło niewiele ponad 3 tysiące widzów.

Lotto Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:1

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Dość powiedzieć, że padł tylko jeden celny strzał, który oddali gospodarze. "Miedziowi" zdobyli nawet bramkę za sprawą Bartłomieja Pawłowskiego, lecz sędziowie po naradzie nie uznali tego gola. Po zmianie stron początkowo obraz gry się nie zmieniał. To Zagłębie miało przewagę w posiadaniu piłki, ale nie mogło przedrzeć się przez gęste zasieki nastawionego na kontry Górnika.

Ten impas został przełamany w 79 minucie przez... gości. Bramkę na 0:1 strzelił po rzucie rożnym wypożyczony z Zagłębia Lubin do Górnika Mateusz Matras. Defensywny pomocnik nie okazywał radości po tym trafieniu.

Zbyt długo nie cieszyli się też jego koledzy, ponieważ już cztery minuty później do wyrównania doprowadził Bartłomiej Pawłowski, który w końcu się przełamał. Skrzydłowy "Miedziowych" wykorzystał ciętą wrzutkę od Filipa Jagiełły i uderzeniem bez przyjęcia umieścił piłkę w siatce.

Zagłębie za wszelką cenę dążyło do wygrania tego meczu, lecz zadowoleni z remisu przyjezdni przy każdej możliwej okazji kradli cenny czas i udało im się dowieźć ten remis do końcowego gwizdka.

Piłkarz meczu: Bartłomiej Pawłowski
Atrakcyjność meczu: 3,5/10

Zarobki czołowych polskich piłkarzy nie są tak poufne jak tych występujących w Ekstraklasie. Kontrakty, których reprezentantów Polski są najbardziej lukratywne? Oto lista zarobków wybranych zawodników.

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski na czele listy. A...