Lotto Ekstraklasa. Świderski i Novikovas dali Jagiellonii zwycięstwo. Zagłębie Sosnowiec wciąż na samym dnie

DW
Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Po zabójczych kontrach – mimo kiepskiej skuteczności – podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali w Sosnowcu 4:1 po dwóch golach Karola Świderskiego i trafieniach Arvydasa Novikovasa oraz Łukasza Burligi. Wicemistrzowie Polski mogli wygrać spotkanie znacznie wyżej, ale świetnie między słupkami spisywał się Dawid Kudła. Aż żal, że musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki. Bramkę honorową dla beniaminka zdobył rezerwowy Vamara Sanogo.

Jak padły bramki?

38. Minuta - Świderski zagrał "na ścianę" do Machaja, ten odegrał za plecy obrońców i napastnik Jagiellonii zza pola karnego uderzył na bramkę. Piłka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

46. Minuta - Początek drugiej połowy. Zagłębie ruszyło pressingiem, ale pogubił się w nim Heinloth. Frankowski pomknął lewym skrzydłem, zagrał prostopadle do Świderskiego, który będąc sam na sam odegrał na prawą stronę, gdzie Novikovas dobił do pustej bramki.

54. Minuta - Novikovas wygrał pojedynek z obrońcą na boku i dośrodkował po ziemi do Świderskiego, który notuje dublet.

77. Minuta - Strata Kwietnia, piłkę przejął Sanogo, który zdecydował się na strzał zza pola karnego i Marian Kelemen dał się przelobować.

90. minuta - Pospisil z rywalem na plecach obrócił się z piłką i zewnętrzną częścią stopy posłał dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd zupełnie niepilnowany Łukasz Burliga zakończył akcję golem.