Lotto Ekstraklasa. W Legnicy walka na całego. Cztery gole w meczu beniaminków, Miedź zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec

red
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2 Piotr Krzyżanowski
Lotto Ekstraklasa. Sporo emocji towarzyszyło meczowi beniaminków. Miedź Legnica ostatecznie zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 2:1 (2:2). Na trybunach zasiadło 4336 widzów.

Mecz Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:2

Miedź dobrze zaczęła i skończyła pierwszą połowę. Dzięki przebojowości Henrika Ojamy i Juana Camary oraz skuteczności Petteriego Forsella w polu karnym drużyna z Legnicy zdobyła aż dwie bramki; pierwszą już w 4 minucie, potem kolejną w trakcie doliczonego czasu.

Forsell oba gole strzelił z prawej nogi. Na początku meczu zatańczył z piłką między obrońcami. Następnie wykorzystał przypadkowe zagranie od Martina Totha. Jego trafienia (odpowiednio jedenaste i dwunaste w sezonie) przedzieliła ładna bramka autorstwa Vamary Sanogo.

W drugiej połowie sędzia Paweł Raczkowski podyktował dwie jedenastki - po jednej dla obu drużyn. Tę dla Miedzi jednak odwołał po wideoweryfikacji, nie doszukując się na podglądzie wideo domniemanej ręki Totha. Karnego dla Zagłębia utrzymał w mocy, ponieważ faul Kornela Osyry na Tomaszu Nawotce był ewidentny. Punkt dla sosnowiczan uratował naturalnie Sanogo (jedenasty gol w sezonie), strzelając przy lewym słupku.

Piłkarz meczu: Vamara Sanogo