Lotto Ekstraklasa. Zwycięstwo Śląska w debiucie Lavicki. Głupia czerwona kartka piłkarza Zagłębia

DW
Pawel Relikowski / Polska Press
Lotto Ekstraklasa. Śląsk Wrocław miał w sobotę nieco ułatwione zadanie. W 30. minucie czerwoną kartkę obejrzał bowiem Giorgi Gabedawa. Wrocławianie wygrali 2:0 z Zagłębiem Sosnowiec po bramkach Arkadiusza Piecha i Mateusza Radeckiego.

Śląsk Wrocław wygrał w debiucie Lavicki

W dzisiejszym meczu z Zagłębiem swój debiut na posadzie szkoleniowca gospodarzy zanotował Vitezslav Lavicka. Doświadczony szkoleniowiec prowadził wcześniej m.in reprezentację Czech U-21 czy Spartę Praga. Debiut na boisku zaliczył za to Krzysztof Mączyński. Niechciany w Legii były reprezentant Polski do niedawna był traktowany jako gwiazda naszej ligi.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 7. minuty, kiedy Arkadiusz Piech pokonał Dawida Kudłę. Kompletnie zdezorientowana defensywa gości. Gracze Śląska znakomicie to wykorzystali i napastnik Śląska pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam.

Najgłupsza czerwona kartka w tym sezonie?
Po 30 minutach gry w ciągu kilkudziesięciu sekund Giorgi Gabedawa obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. Pierwsza kara była skutkiem uderzenia łokciem Wojciecha Gollę, a druga - brzydkiego faulu. Sosnowiczanie grali w 10 przez następną godzinę.

Beniaminek na krótkie fragmenty zdobywał przewagę, ale Śląsk uważnie bronił się we własnym polu karnym. Piłkarze WKS-u czekali na zabójczy kontratak. Ten nadarzył się w 80. minucie. Radecki otrzymał świetne podanie od Roberta Picha i musiał wykorzystać sytuację sam na sam.