Luka Modrić: Nic nie szło po naszej myśli. W pierwszej połowie nas nie było

Piotr Janas
Piotr Janas
Kapitan reprezentacji Chorwacji Luka Modrić nie krył niezadowolenia po zremisowanym 2:2 meczu z Albanią. Szanse Chorwatów na wyjście z arcytrudnej grupy B zmalały, choć pomocnik Realu Madryt przekonuje, że cały czas mają wszystko w swoich rękach.

Luka, jak mógłbyś w kilku zdaniach opisać Waszą postawę w pierwszej połowie?

Tego nie da się opisać słowami. Nic nie szło po naszej myśli, praktycznie nas nie było. Proste straty w rozegraniu, czasami nawet na własnej połowie napędzały kontrataki Albanii. Naszym rywalom należą się słowa uznania.

Chyba nie tak wyobrażaliście sobie swój dorobek po pierwszych dwóch meczach.

To oczywiste, że liczyliśmy na więcej, ale dalej jesteśmy zależni od siebie. Jeśli wygramy z Włochami, będziemy mieć cztery punkty, a cztery punkty dadzą nam wyjście z grupy.

Na czym oprzeć optymizm po porażce z Hiszpanią i remisie z Albanią?

Na drugiej połowie meczu z Albanią. Włosi mają bardzo dobrą drużynę i znakomitego trenera, ale jeśli zagramy tak, jak po przerwie z Albańczykami, to możemy wygrać. Oczywiście z wyłączeniem ostatnich pięciu minut, bo tak grać po prostu nie można. To nie przystoi tak doświadczonemu zespołowi jak Chorwacja.

Jako doświadczony zawodnik jesteś w stanie na gorąco ocenić, co się wydarzyło w doliczonym czasie gry?

Tu nie chodzi o sam doliczony czas, tylko nieco dłuższy okres. Konkretnie moment, w którym wyszliśmy na prowadzenie. Za mocno się wtedy cofnęliśmy i nie zakładaliśmy pressingu tak, jak kazał nam trener. Na pewno będziemy rozmawiać o tym na odprawie. Dla nas ważne będzie teraz to, jak ułoży się mecz Włochy - Hiszpania, choć wiemy, że bez względu na tamten wynik będziemy musieli pokonać włochów. Stać nas na to.

Pytał i notował: Piotr Janas