Łukasz Skorupski zatrzymał Inter. Bologna wywozi z Mediolanu trzy punkty

DW
Bartek Syta
Łukasz Skorupski zaliczył świetne spotkanie w spotkaniu przeciwko Interowi Mediolan, a jego Bologna FC wygrała na wyjeździe 1:0. Polskiemu bramkarzowi należy się tytuł zawodnika meczu - zachował czyste konto i bronił wręcz bezbłędnie.

Inter Mediolan ma w nowym roku problem ze strzelaniem goli. Choć liczba siedmiu bramek w styczniu powinna budzić respekt, zdecydowana większość z nich padła w starciu ze spadkowiczem z Serie A - Benevento Calcio. Piłkarze z Mediolanu nie potrafili sprostać defensywie Sassuolo oraz Torino. Podobnie nieskuteczni byli w niedzielę, gdy ich rywalem była Bologna, a między słupkami stał Łukasz Skorupski.

Goście wyszli na prowadzenie w 33. minucie. Samir Handanović tylko patrzył, jak Erick Pulgar dośrodkowuje w pole karne, a Federico Santander głową umieszcza piłkę w bramce. Warto zauważyć, że Bologna grała dziś pod wodzą nowego trenera - Sinisy Mihajlovicia.

Po zdobyciu bramki goście zaczęli grać uważniej w defensywie i oddali inicjatywę Interowi. W 42. minucie znakomitą paradą popisał się Łukasz Skorupski, który wygrał starcie z Mauro Icardim. Po zmianie stron reprezentant Polski również miał dużo do roboty. W 52. minucie zatrzymał strzał Nainggolana, a na trzy minuty przed końcem spotkania wykazał się świetnym refleksem i "wyjął" strzał Ranocchiego.

Dla Łukasza Skorupskiego to szóste czyste konto w tym sezonie. Polak potrzebował na to 22 meczów w Serie A.