Mali przełamało modę na remisy i pokonało Niger

Michał Laskowski
Niewiele brakowało, by po dwóch dniach PNA 2013 na tablicy statystyk widniały tylko remisy. Drużyna Mali po bezbarwnym meczu pokonała Niger 1:0, ale okoliczności pierwszego rozstrzygniętego spotkania przyniosły mniej emocji, aniżeli poprzednie remisowe potyczki.

Dotychczas Puchar Narodów Afryki zaskakuje wynikami, gdyż niedzielny rezultat jest pierwszym spotkaniem, które przyniosło przewidywany rezultat. Mali pokonało Niger 1:0, ale należy stwierdzić, że z taką grą, którą podczas niedzielnego popołudnia pokazali zwycięzcy, niekoniecznie musi przynieść finalny efekt.

Niezwykle nudna pierwsza połowa nie przyniosła praktycznie żadnej dogodnej sytuacji dla którejkolwiek z drużyn. Po przerwie niewiele się zmieniło, a to co zasłużyło na uwagę do lepsza gra dzisiejszych gości. Niger postawił wysokie progi ekipie Orłów, lecz koniec końców to Malijczycy dokładając dużych starań powiedzieli ostatnie słowo i w dosyć szczęśliwych okolicznościach odnieśli pierwsze zwycięstwo w Pucharze Narodów Afryki.

Bramkę dającą trzy punkty zdobył Seydou Keita, który z najbliższej odległości pokonał golkipera przeciwników.

Mali - Niger 1:0 (0:0)

Bramka: Seydou Keita (84)