Mały cud w Radomiu. Błękitni ograli lidera na jego boisku

Maurycy Brzykcy
Przemysław Brzeziański trafił do siatki w drugim meczu z rzędu.
Przemysław Brzeziański trafił do siatki w drugim meczu z rzędu. Tadeusz Surma
Sensacja. Gol Przemysława Brzeziańskiego pozwolił pokonać Błękitnym Stargard lidera na jego boisku. Utrzymanie w II lidze piłkarskiej jest coraz bliżej.

Kiedy spotyka się drużyna, która jest już jedną nogą w lidze wyższej, a dodatkowo u siebie gra świetnie, z ekipą, która wiosną zdobyła na wyjazdach tylko punkt, wynik wydaje się być sprawą przesądzoną. Tymczasem Błękitni sprawili sporą niespodziankę i wygrali na boisku faworyzowanego lidera - Radomiaka Radom 1:0.

Spotkanie układało się tak, jak można było przypuszczać. Lider starał się przejąć kontrolę nad wydarzeniami i dość często atakował. Jednak Błękitni nie czekali jednak bezczynnie we własnym polu karnym. Odgryzali się i dawali znać, że mogą być groźni do końca.

Druga połowa to już zdecydowane ataki lidera z Radomia. Świetnie w bramce gości prezentował się Mateusz Rzepecki. W 88. minucie Błękitni wyszli z zabójczą kontrą. Rezerwowy w tym spotkaniu Przemysław Brzeziański zapewnił wygraną.

Radomiak Radom - Błękitni Stargard 0:1 (0:0)
Bramka: Brzeziański (88).
Błękitni: Rzepecki - Szrek, Błyszko, Starzycki, Rogala, Baranowski, Gawron (77 Brzeziański), Shimmura, Cywiński, Kwiatkowski (79 Starzycki), Kurbiel (90 Jabłoński).
Czerwona kartka: Jakubik (90, Radomiak, druga żółta).