Manchester City pobił rekord i umocnił się na pozycji lidera (zdjęcia)

Damian Orłowicz
Manchester City pokonał na własnym stadionie Bolton Wanderers 2:0 i pobił rekord należący do Newcastle United z sezonu 1995-96. The Citizens wygrali czternaste kolejne spotkanie na Etihad Stadium.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze gospodarzy. Już w 2. minucie meczu powinno być 1:0, ale Mario Balotelli uderzył w słupek, a dobitka Nasriego była niecelna. Kolejną groźną sytuację The Citizens przeprowadzili w 6. minucie, kiedy Balotelli otrzymał piłkę w polu karnym, ale po jego uderzeniu mineła ona bramkę strzeżoną przez Adama Bogdana. Włoski napastnik City miał dzisiaj duże kłopoty ze skutecznością, jednak na jego szczęście przeciwnik nie był w stanie zemścić się, za jego niewykorzystane sytuacje. Pierwszy strzał na bramkę Joe Harta oddał Ryo Miyaichi, ale uderzył wprost w bramkarza Manchesteru City.

Niestety już w 18. minucie udział w spotkaniu musiał zakończyć Pablo Zabaleta z powodu kontuzji. Obrońcę The Citizens na boisku zastąpił Kolo Touré.

Manchester City objął prowadzenie w spotkaniu w 23 minucie. Uderzenie na bramkę Adama Bogdana oddał Gael Clichy, piłka rykoszetem odbiła się od Gretara Steinssona i na jego konto została zapisana bramka samobójcza.

Dobry mecz w barwach Boltonu rozgrywał skrzydłowy Ryo Miyaichi, który w 38. minucie był bliski bramki wyrównującej, jednak dobrą interwencją popisał się Joe Hart. W doliczonym czasie gry Manchester City mógł powiększyć prowadzenie, ale Mario Balotelli zmarnował kolejną dobrą sytuację na zdobycie bramki.

Druga połowa rozpoczęła sie od ataków The Citizens. W 46. minucie Gareth Barry podał przez całą obronę do Mario Balotelliego, jednak jego strzał obronił Adam Bogdan.

W 65. minucie mogła paść druga bramka samobójcza. Po interwencji Darrena Pratleya piłka uderzyła w poprzeczkę. Jednak trzy minuty później Manchester podwyższył prowadzenie. Piękną asystą popisał się Adam Johnson , który w polu karnym minął trzech obrońców i podał piętką do Mario Balotelliego i włoski napastnik skierował piłkę do pustej bramki. Po drugim golu dla Manchesteru City obie drużyny nie przeprowadziły już żadnej groźnej sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Manchester City - Bolton 2:0 - zapis naszej relacji na żywo!

Bramki: G. Steinsson 23' (sam.), M. Balotelli 68;

Sędzia: M. Clattenburg

Manchester City : Joe Hart, Joleon Lescott, Vincent Kompany, Gael Clichy, Pablo Zabaleta(18 Kolo Toure), Gareth Barry, Yaya Toure, Samir Nasri(85 James Milner), Adam Johnson, Mario Balotelli, David Pizarro(62 Edin Džeko),

Bolton Wanderers : Adam Bogdan, Zat Knight, David Wheater, Sam Ricketts, Gretar Steinsson, Nigel Reo-Coker, Tim Ream, Darren Pratley, Ryo Miyaichi, Mark Davies, David N'Gog