Manchester United o krok od mistrzostwa po zwycięstwie nad Evertonem

Bartłomiej Szura
Bez większym problemów "Czerwone Diabły" odprawiły dzisiaj Everton, wygrywając na Old Trafford 2:0, po golach Ryana Giggsa i Robina van Persiego. Przewaga Manchesteru United nad City wynosi obecnie 12 punktów i jest praktycznie nie do odrobienia w pozostałych 12 kolejkach.

Pierwsza część spotkania United z Evertonem mogła się podobać. Oba zespoły grały ładną i szybką piłkę. W pierwszych minutach więcej okazji mieli gospodarze, ale w najdogodniejszej Robin van Persi trafił w słupek. Jednak po 15 minutach weteran angielskich boisk, Ryan Giggs świetnie odnalazł się w polu karnym i uderzeniem od słupka pokonał Tima Howarda.

Bramka ta w żaden sposób nie podcięła skrzydeł gościom, którzy aktywnie dążyli do wyrównania. Byli jednak nieskuteczni, a gdy już udało się celnie uderzyć na bramkę, kapitalnie bronił bramkarz gospodarzy. Swoje szanse zmarnowali Mirallas oraz Anichibe.

Gdy wydawało się, że gol wyrównujący to tylko kwestia czasu, pokazał się van Persie. Tym razem już będąc sam na sam z Howardem skierował piłkę do siatki i po pierwszej połowie Czerwone Diabły prowadziły 2:0.

O drugiej połowie najlepiej zapomnieć. Gospodarze zadowoleni z wyniku nie forsowali tempa, a Everton nie grał już tak dobrze jak to miało miejsce w pierwszej części, stąd wynik nie uległ zmianie.

Na trybunach najbliższego rywala podglądał szkoleniowiec Realu Madryt Jose Mourinho i ciekawe jakie wyciągnął wnioski z tego pojedynku.