Manchesteru City zdobywcą Pucharu Anglii! Triumf w derbowym finale

Piotr Rzepecki
Piłkarze Manchesteru City po raz siódmy w historii zdobyli Puchar Anglii. W finale na Wembley pokonali swojego lokalnego rywala United 2:1 po dwóch golach Ilkaya Guendogana. Wcześniej zapewnili sobie triumf w lidze, a 10 czerwca zagrają w finale Ligi Mistrzów.

Wymarzony początek dla City. Dwa gole Guendogana

Sobotni finał na Wembley rozpoczął się znakomicie dla "The Citizens". Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli zasiąść na trybunach, gdy w 12. sekundzie reprezentant Niemiec Ilkay Guendogan po efektownym strzale z woleja zdobył bramkę.

To najszybszy gol w historii finałowych meczów FA Cup. Dotychczas rekordzistą był Francuz Louis Saha - w 25. sekundzie dla Evertonu w przegranym 1:2 finale z Chelsea w 2009 roku.

Wprawdzie w 33. minucie wyrównał z rzutu karnego Portugalczyk Bruno Fernandes, ale na początku drugiej połowy (51.) zwycięską - jak się okazało - bramkę dla City ponownie zdobył Guendogan, bohater sobotniego finału. Drugą asystę zaliczył Kevin De Bruyne.

Piłkarze Josepa Guardioli są na dobrej drodze do potrójnej korony. Brakuje im jeszcze w tym sezonie tylko triumfu w Lidze Mistrzów - w finale 10 czerwca zmierzą się z Interem Mediolan.

- Mamy okazję zrobić coś wyjątkowego i zdobyć potrójną koronę. Nie chcemy stracić tej szansy - powiedział Guendogan, który został wybrany najlepszym zawodnikiem sobotniego finału.

- Mogę obiecać kibicom, że damy z siebie wszystko, aby wygrać w Stambule - dodał Niemiec, powołany do kadry na czerwcowe spotkania towarzyskie, w tym z Polską w Warszawie 20 czerwca. (PAP/oprac. własne)