Marcelo Bielsa zainteresowany transferem Kevina Gameiro

Adam Wielgosiński
Jak donosi francuska gazeta "France Football", Marcelo Bielsa jest zainteresowany sprowadzeniem do Olimpique Marsylia obecnego napastnika Sevilli, Kevina Gameiro.

W drugiej połowie stycznia zaczęły krążyć plotki o sporym zainteresowaniu napastnikiem przez kluby angielskie, w szczególności Liverpool. Wtedy Gameiro w wywiadzie dla "L'Equipe" przyznał, że rozmawiał z władzami o możliwości odejścia. Jak sam powiedział, jest ogromnie sfrustrowany, iż przegrywa walkę w składzie z Carlosem Baccą.

- Rozmawiałem z szefostwem klubu. Otrzymałem wiadomość, że nie chcą bym odchodził. Wszystko rozchodzi się o ilość czasu, podczas którego przebywam na boisku. Nie mam żadnych problemów z zespołem oraz lubię to miasto - powiedział 27-letni Francuz.

Trudną sytuację piłkarza stara wykorzystać się Marcelo Bielsa, który podobno widzi go w swojej drużynie. Niestety francuski magazyn nie podaje szczegółów operacji. Gameiro ma zapisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 40 milionów euro, jednak podczas trwania zimowego okienka transferowego mówiło się, że kwota w okolicy 10-12 milionów euro byłaby wystarczająca.

Ewentualna przeprowadzka Francuza zależna jest od jego pozycji w drużynie Unaia Emery'ego. W obecnym sezonie Kevin Gameiro wystąpił w dwunastu ligowych meczach, spędzając na murawie nieco ponad 360 minut. We wszystkich meczach, wliczając zmagania Pucharu Hiszpanii i Ligi Europy, napastnik była obecny na murawie przez blisko 1070 minut i strzelił osiem goli, z czego pięć w Copa del Rey.