Marcin Bułka przegrał w finale Pucharu Francji [WIDEO]

DW
Puchar Francji. Marcin Bułka i jego OGC Nice nie sięgną po trofeum. W finale zespół Polaka przegrał z Nantes 0:1. Polski bramkarz mógł zostać bohaterem zespołu, bo jedyna bramka padła z rzutu karnego. Nie wyczuł on jednak intencji strzelającego.

Jedyna bramka w starciu Nice z Nantes padła tuż po przerwie. W 47. minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla klubu Waldemara Kity. Ludovic Blas pewnie wykorzystał jedenastkę. Uderzył mocno i w dość nietypowym kierunku, bo tuż nad prawym ramieniem polskiego golkipera. Bułka nie zdołał tego obronić. Wystawił ręce do przodu, jakby spodziewał się, że piłka trafi prosto w jego rękawice.

W tym sezonie Marcin Bułka grał częściej w krajowym pucharze. Na wypożyczeniu w Nicei jest drugim bramkarzaem i swoje szans otrzymywał w Pucharze Francji. W pięciu meczach stracił tylko dwie bramki.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Zimą do klubów Ekstraklasy dołączyło kilku ciekawych zawodników. Jedni się sprawdzili, na innych kibice bardzo narzekają. Prezentujemy listę zawodników ze świetnym wejściem do ligi przeplataną totalnymi pudłami.