Mario Balotelli w meczu Brescia - Cagliari złapał dwie żółte kartki w ciągu 8 minut gry. Prezes klubu traci cierpliwość do piłkarza

Press Focus/x-news
Brescia, Włochy. Mario Balotelli w meczu Brescia - Cagliari złapał dwie żółte kartki w ciągu 8 minut gry. Napastnik wszedł na boisko w 74. minucie spotkania. W 81. minucie otrzymał żółtą kartkę za faul, a chwilę później sędzia ukarał go po raz drugi. Do końca spotkania utrzymał się wynik 2:2, pomimo że Balotelli osłabił swój zespół. 29-latek nie będzie mógł wystąpić w najbliższym meczu z AC Milan.

Balotelli w swojej karierze otrzymał 13 czerwonych kartek. Włoch jest jednym z dwóch zawodników spośród piłkarzy grających w ligach TOP 5, którzy byli karani czerwoną kartką w każdym z ostatnich 4 sezonów. Oprócz piłkarza Brescii jedynie Jemerson z AS Monaco dokonał tej „sztuki”.

Brescia zajmuje 18. miejsce w lidze i traci punkt do miejsca gwarantującego utrzymanie. Prezydent Brescii Massimo Cellino powiedział, że Balotelli może opuścić klub w styczniu.