Mateusz Klich wysłał sygnał do selekcjonera. Zaliczył dwie asysty WIDEO

Tomasz Górski
Mateusz Klich zaliczył 2 asysty w lidze, ale jego DC United przegrało 2:3 z New York City Sylwia Dabrowa
Polacy za granicą. W 4. kolejce MLS (Konferencja Wschodnia) Mateusz Klich zanotował dwie asysty. Jego DC United przegrało jednak na wyjeździe z New York City 2:3.

Mateusz Klich chciał pokazać selekcjonerowi Fernando Santosowi, że ten popełnił błąd, pomijając go w powołaniach na marcowe mecze eliminacji ME 2024 z Czechami i Albanią. W barwach DC zagrał 360 minut i do bramki z debiutu dołożył dzisiaj dwie asysty. W 4. kolejce MLS (Konferencja Wschodnia) jego DC United przegrało jednak na wyjeździe z New York City (2:3).

W pierwszej połowie bramki strzelili Talles Magno i Santiago Molina. Tuż po zmianie stron Klich dokładnie dośrodkował z lewej strony w pole karne do Christiana Benteke, który uderzeniem głową zdobył kontaktowego gola. Pod koniec spotkania dwubramkowe prowadzenie przywrócił Thago Andrade, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry rozmiary porażki zmniejszył Steven Birnbaum, wykorzystując dośrodkowanie Mateusza Klicha z rzutu rożnego.

New York City - DC United 3:2

Bramki: Talles Magno 17', Santiago Molina 37', Thiago Andrade 88' - Christian Benteke 46', Steven Birnbaum 90'

Asysty Mateusza Klicha w 3:13 i 5:36

Po 4 kolejach zajmuje 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z dorobkiem 4 punktów. W następnej kolejce zagra u siebie z drugim New England Revolution (26 marca).