McLeish: To mój życiowy sukces

Mateusz Sierantowicz
Wczoraj w finale Pucharu Ligi Angielskiej Birmingham City pokonało Arsenal Londyn 2:1. Po meczu swojej radości nie ukrywał trener Brimingham, który stwierdził, że jest to jego życiowy sukces.

Brimignham swój ostatni tytuł zdobyło w 1963 roku. - Jest to największe osiągnięcie jakie kiedykolwiek zdobyłem - wyznał Alex McLeish. Bramka na wagę tytułu padła w 88. minucie po błędzie Laurenta Kościelnego i Wojciecha Szczęsnego.

Brimingham wyszło na prowadzenie w 28. minucie po bramce Nikola Zigicia. Dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Robin van Persie, który jak się później okazało nabawił się kontuzji, która najprawdopodobniej wyklucza go z bardzo ważnego meczu przeciwko Barcelonie.

- Moi zawodnicy zagrali świetny mecz. Wierzyliśmy, że jesteśmy wstanie pokonać Arsenal. Mieliśmy swój plan i staraliśmy się go trzymać. Dla takiego klubu jak Brimingham zdobycie takiego tytułu to wielkie osiągnięcie - powiedział McLeish.

źródło: goal.com