ME U-17: Remis reprezentacji Polski w meczu o honor

DW
TVP Sport
Mistrzostwa Europy U-17. W ostatnim meczu fazy grupowej Polska U-17 zremisowała 1:1 z Bułgarią. Nasza drużyna prowadziła po trafieniu kapitana, Oliwiera Sławińskiego. Na sześć minut przed końcem słaba postawa w defensywie dała się we znaki i ostatecznie kończymy turniej z jednym punktem.

Można powiedzieć, że reprezentanci do lat 17 poszli śladami swoich starszych kolegów. Również kończą bowiem turniej z punktem na koncie. W przypadku młodszych z kadrowiczów emocji nie było już po ostatnim meczu, kiedy to ulegli Holendrom po bramce w ostatniej akcji meczu.

Z Bułgarią Polacy mieli więc zagrać tylko o honor. Czy udało się go zachować po remisie z niżej notowanymi rywalami?

Na pewno próbowaliśmy to spotkanie wygrać. Już w 7. minucie Kacper Masiak stworzył zagrożenie pod bramką rywali. Bramkarz skutecznie interweniował po jego dośrodkowaniu. W 19. minucie Sławiński zmarnował dobrą okazję z rzutu wolnego. Świetnie między słupkami spisywał się jednak bramkarz Bułgarów.

Kapitan naszej kadry próbował w pierwszej połowie wymusić rzut karny, ale sędzia nie był wzruszony ewidentną symulką. W końcu nie uciekł się do najprostszych środków i wziął sprawy w swoje ręce. Kacper Terlecki wrzucił piłkę z prawej strony, a zawodnik Zagłębia Lubin dość szczęśliwie ją przyjął i mocnym strzałem pokonał golkipera.

Na sześć minut przed końcem wyrównał Stefan Trajkow. Polacy mogli wcześniej podwyższyć prowadzenie, ale znów świetnie radził sobie bramkarz.

Polska U-17 - Bułgaria U-17 1:1 (0:0)

Bramki: Oliwier Sławiński 47' - Stefan Trajkow 84'

Polska: Jakub Murawski - Patryk Rychlik, Konrad Magnuszewski, Mikołaj Tudruj, Tommaso Guercio, Jakub Staniszewski, Marcel Kalemba (46' Dawid Tkacz), Kacper Terlecki (58' Jakub Lewicki), Dawid Drachal (86' Mateusz Wójcik), Kacper Masiak (58' Kacper Śmiglewski, 76' Szymon Doba), Oliwier Sławiński.

Bułgaria: Aleks Bozhev - Zahari Atanasov (46' Nedzhib Hadzha), Slavi Chakarov, Rosen Marinov, Simeon Vassilev (46' Rosen Bozhinov), Martin Georgiev, Antoan Stoyanov, Asen Mitkov, Aleksandar Aleksandrov (68' Stefan Traykov), Borislav Marinov, Petar Kirev (82' Aleksandar Petrov).

REPREZENTACJA w GOL24

Powołania do reprezentacji na mecze Ligi Narodów z trzema rywalami są dla niektórych zawodników perfekcyjną szansą, aby na stałe zagościć w notatniku Czesława Michniewicza. Może nie imponują formą i nie grają regularnie w klubie, ale mają za to umiejętności, które uznaje selekcjoner na poszczególnych pozycjach. Kto zyska na majowo-czerwcowym zgrupowaniu?

Ostatnia szansa przed MŚ 2022. Oni mogą dużo zyskać u selekc...